Badania profilaktyczne na diecie Dukana

Przed rozpoczęciem diety, a także podczas jej trwania warto konsultować się z lekarzem, a także wykonać podstawowe badania laboratoryjne – pozwolą one sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia diety. Natomiast badania w trakcie trwania diety pozwalają na monitorowanie zmagań naszego organizmu z kuracją odchudzającą. Każda decyzja o podjęciu diety powinna być świadoma i przemyślana, natomiast wpływ przebytych oraz aktualnych chorób na proces odchudzania skonsultowany z lekarzem prowadzącym. 

Do podstawowych badań profilaktycznych należą:

 • morfologia
 • cholesterol całkowity, a także HDL (tzw. „dobry” cholesterol) i LDL (tzw. „zły” cholesterol)
 • triglicerydy
 • kwas moczowy
 • cukier we krwi
 • GGTP
 • OB
 • ogólne badanie moczu

W przypadku, gdy nadwaga jest spora i w związku z tym dieta będzie trwała dłużej, badania kontrolne warto powtarzać co 1-2 miesiące.
Dodatkowe badania jakie warto wykonać to:
Wątroba:

 • AspAT
 • AlAT

Tarczyca:

 • TSH

Układ moczowy:

 • kreatynina

Związki mineralne:

 • Sód (Na)
 • Potas (K)
 • Wapń (Ca)
 • Magnez (Mg)
 • Żelazo (Fe)
 • Selen (Se)
 • Fosforany

Badania refundowane przez NFZ: morfologia, cholesterol, triglicerydy, kwas moczowy, cukier, ggtp, ob, ogólne badanie moczu, aspat, alat, tsh, kreatynina, sód, potas, wapń całkowity, żelazo.

Płatne badania: magnez, selen i fosforany.


Mini słowniczek terminów medycznych związanych z badania kontrolnymi na diecie Dukana

( Jak interpretować wyniki badań, H. Woschnagg. W. Exel )

AspAT, AlAT oznaczenie aktywności aminotransferazy asparaginianowej AspAT, jak i aminotransferazy alaninowej, AlAT, jest pomocne w rozpoznawaniu i kontroli przebiegu chorób wątroby i mięśni. Już przy nieznacznym uszkodzeniu tych narządów enzymy te przechodzą przez błonę komórkową do płynu pozakomórkowego i osocza i następuje znaczne podwyższenie ich aktywności.

Cholesterol jest to niezbędna substancja organiczna, która stanowi składnik błon komórkowych. Jest także podstawową substancją wyjściową do syntezy licznych hormonów i kwasów żółciowych. Podwyższenie stężenia cholesterolu całkowitego stanowi czynnik ryzyka w powstawaniu miażdżycy tętnic.

Cukier we krwi – glukoza. Cukier gronowy krwi. Podwyższone stężenie cukru we krwi jest głównym objawem cukrzycy. Stany niedocukrzenia mogą być bardzo niebezpieczne.

Fosforany zmiany w stężeniach fosforanów nieorganicznych obserwuje się w zaburzeniach czynności nerek, przytarczyc i gospodarki witaminą D3.

GGTP Gamma-glutamylo-transpeptydaza. Jest enzymem wątrobowym, reagującym bardzo czule w całym szeregu chorób dróg żółciowych i wątroby.

HDL High density lipoproteins – ciężkie lipoproteiny. Jest to frakcja lipoprotein zawierająca cholesterol, ich synteza przebiega w wątrobie i w krążeniu. Jest czynnikiem chroniącym przed rozwojem miażdżycy naczyń.

Kreatynina substancja azotowa pochodząca z mięśni, wydalana przez nerki. Oznaczenie jej stężenia pozwala ocenić czynność filtracyjną nerek, czyli wartość przesączania kłębkowego. Jej podwyższone stężenie we krwi świadczy o niewydolności nerek.

Kwas moczowy jest to produkt przemiany puryn. Wzrost stężenia kwasu moczowego może prowadzić do dny moczanowej i kamicy nerkowej. Wzrost poziomu kwasu moczowego może być spowodowany zwiększonym jego wytwarzaniem lub zmniejszonym wydalaniem.

LDL Low density lipoproteins – lekkie lipoproteiny. Są to cząstki tłuszczowe krwi zawierające cholesterol. Jest to czynnik ryzyka rozwoju miażdżycy, szczególnie dla naczyń wieńcowych serca.

Morfologia pozwala na ilościową ocenę układu krwinek czerwonych (erytrocyty), białych (leukocyty) i płytek krwi (trombocyty) we krwi. Do morfologii krwi nie zalicza się badania poziomu hemoglobiny, jednak ze względu na automatyzację procesu, parametr ten jest oznaczany równolegle.

OB odczyn opadania krwinek, odczyn Biernackiego. Szybkość opadania krwinek jest odczynem nieswoistym, nie daje określonego rozpoznania. Stanowi dla lekarza podejrzenie diagnostyczne. Na jego podstawie można wyciągać daleko idące wnioski.

Ogólne badanie moczu – analiza moczu. Badanie moczu daje liczne wnioski na temat schorzeń układu moczowego (nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej). Na podstawie analizy moczu można rozpoznać cukrzycę, zaburzenia wydalania barwników żółciowych i zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej.

Potas (K) ważny pierwiastek, głównie występujący we wnętrzu komórek. Jako dodatnia naładowana cząsteczka, kation potasowy uczestniczy w procesach przewodzenia impulsu elektrycznego w nerwach i mięśniach. Stężenie potasu zależy od gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu.

Selen (Se) ważny pierwiastek śladowy. Występuje w enzymach. Jego niedobór występuje przy nieprawidłowym odżywianiu. Przedawkowanie może prowadzić do zmian skórnych, zaburzeń wzrostu włosów i paznokci.
Sód (Na) Natrium. Ważny pierwiastek w przestrzeni pozakomórkowej. Prawidłowe stężenie sodu we krwi jest podstawowym warunkiem czynności wszystkich komórek organizmu. Zawartość sodu w organizmie jest powiązana z gospodarką płynami. W większości przypadków podwyższenie jego zawartości oznacza zwiększoną zawartość płynów, obniżenie natomiast zbyt dużą ilość wolnej wody w organizmie.

Triglicerydy są zwane również tłuszczami obojętnymi. Nie mają tak dużego związku z miażdżycą naczyń jak cholesterol. Ale w niektórych chorobach przemiany materii, np. w cukrzycy, oznaczanie ich stężenia w surowicy krwi jest pomocne w ocenie przemiany materii w danej chwili.

TSH hormon tyreotropowy przysadki mózgowej. Tyreotropina. Wydzielanie TSH następuje na zasadzie ujemnego sprężenia zwrotnego. Niskie stężenie hormonu tarczycy stymuluje wydzielanie TSJ przez przysadkę mózgową, wysokie zaś hamuje syntezę TSH.

Wapń (Ca) nieprawidłowe wartości stężenia wapnia występują w schorzeniach kości, w zaburzeniach czynności przytarczyc, w zaburzeniach związanych z witaminą D3 i w niektórych schorzeniach nowotworowych.

Żelazo (Fe) pierwiastek niezbędny do życia. Jest składnikiem wielu enzymów. Żelazo jest szczególnie niezbędne do transportu tlenu z barwnikiem krwi (hemoglobina).

50 Komentarze “Badania profilaktyczne na diecie Dukana”

 1. GraceWas:

  Jestem za. Badania powinny być obowiązkowe przed rozpoczęciem każdej diety.

 2. Anna:

  tak powinno się robić tylko nie każdego stać na kompleksowe badania

 3. Matylda:

  Moja córka odchudza sie od grudnia 2010 i do dzisiaj nie dostała miesiączki córka ma 22lata czy to normalne???/schudła 12 kilo..

 4. Krisi:

  może jest w ciąży po prostu!

 5. Asia:

  Byłam u lekarza po skierowania na badania „nerkowe”, dał mi je ale powiedział, że u osoby w moim wieku (25 lat) nie mam się czego obawiać. Dieta białkowa mogłaby mieć wpływ na zdrowie 70-cio latki i to raczej chorej. Zrobie te badania mimo wszystko i dam znać ;)

 6. Kasia:

  ja mieszkam za granicą, nie znam jeszcze dobrze języka, do lekarza nie pójdę bo zabulę tyle kasy że głowa boli, a dietę zrobię bez tych badań

 7. Zosia:

  Kasiu to po co to piszesz? myślisz że ta wiadomość kogoś interesuje? Ni jak sie ma do tematu ze biedulka se badań nie zrobi… porażka

 8. Krystyna:

  mam 65 lat. Przeszłam 5-dniową fazę uderzeniową, nie schudłam ani grama mimo, że ściśle przestrzegałam diety. Po pierwszym dniu fazy drugiej waga podskoczyła o 1 kg. Co jest? czy zna ktoś takie przypadki by po 1 fazie nie schudnąć ani grama?

 9. Hanna:

  ja mam 54 lata i jestem w 5 dniu 1 fazy, ja takze przestrzegam scisle wszystkich zasad i nie schudlam ani grama????????!!!!!!!

 10. Aga:

  Ja mam 25 lat w czasie ciazy przytylam 30 kg ze wzgledu na to ze mialam komplikacje i lezalam w lozku i szpitalu. W czwartm miesiacu po porodzie zaczelam diete. Postanowilam to 30 kg zrzucic. Pierwsza faze zrobilam 9 dniowa, poniewaz duzy balast do zrzucenia schudlam 8 kg. Od poczatku diety minelo 1,5 miesiaca a ja jestem lzejsza o 15 kg :) To dla mnie dieta cud :) Co do wypowiedzi wczesniejszych osob odnosnie tego ze nie schudly – musialy robic cos zle. Powinno sie zjesc 5 posilkow – ale tyle ile sie chce i scisle okreslonych produktow. Najlepiej ostatni o 18 i efekt murowany. Pozdrawiam wszystkich i probujcie. Polecam pupeciki:
  - mieso mielone w piersi z indyka doprawic i zrobic kuleczki wrzucic na gotujaca sie wode z jarzynka. Danie jak marzenie i nie ma roboty.

 11. beata:

  ja mam 39lat zaczelam ta diete w niedziele, dzisiaj jest 4 dzien i z 75kg zeszlam na 71,5. mowiac szczerze to nie sledze scisle diety ( wypilam juz 2 kieliszki wina i zjadlam kromke chleba )jem w momecie jak czuje glod i dosyc duzo no i oczywiscie staram sie wybierac produkty z listy dostepnych w pierwszej fazie, (ale nie zawsze).

 12. Marzena:

  Robisz bardzo źle, w tej diecie Dukan wyraźnie napisał: WSZYSTKO ALBO NIC! Nie wolno tak robić, gdyż można sobie zaszkodzić,np. kłopoty z żołądkiem. Moja córka nie przestrzegała ściśle tej diety i niestety trochę cierpiała. Ja natomiast przestrzegałam ściśle i już jestem po wszystkim i czuję się bardzo dobrze. Stosuję tylko proteinowe czwartki. Schudłam trochę mniej niż planowałam ok. 9 kilo, ponieważ mam niedoczynność tarczycy i jest mi trochę trudniej. Ale jestem zadowolona. Zachęcam do ścisłego przestrzegania diety,to bardzo ważne.

 13. Andzelika:

  Witam mam 34 lata i dużą nadwagę (95kg)spowodowaną lekami hormonalnymi które lekarz przepisał mi (policystyczne jajniki) biore duphaston 2 tabletki.Czy możecie mi pomóc jest taka możliwość by stosowac tą diete 3 fazy Dukana?? Pomóżcie jestem zrospaczona i jest mi źle wszystko mi poszło w brzuch i w uda i pośladki.

  Pozdrawiam Andzelika

 14. ania:

  Andżeliko, zacznij dietę na 100% schudniesz, ja zaczęłam od ksiązki Dukana 350 przepisów , dokładnie przeczytałam wstęp i wiem o co chodzi, od 8 marca schudłam 21 kg, ważyłam tyle co ty i mam 20 lat więcej, codziennie rano (bo po południu gorąco, od godziny 5 do 6 maszeruję z kijami, nie ma reżimu, czasami (np. raz w miesiącu, zjem kawałek ciasta), przeciez były święta w kwietniu, bardzo się cieszę że stasuję te diete, czuje się lepiej, piekę sobie chlebek Dukana, przepis z internetu tylko troche uproszczony, otrąb nie mielę , zamiast drożdży daje proszek do pieczenia. Rygor diety trzymałam może 1 miesiąc, teraz chudne średnio 1 kg na tydzień.

 15. ania1:

  Mam 43 lata. odchudzam sie od 16 stycznia 2011. W tym czasie schudłam 31,5 kg. Zrozmiary 54 na 44 i jestem bardzo zadowolona. Moja nadwaga byla bardzo duza. Jeśli moge poradzić, to dietę nalezy zacząć od książki i przeczytać ja dwa lub trzy razy aby nie popełnić błędu. Badania zrobiłam po trzech miesiacach, byly rewelacyjne do poprzednich. Cholesterol spadl z 315 na 196. Nigdy tez nie miałam tak ładnych paznokci. Po utracie ok 15 kg bylam bardzo nerwowa i „osowiała” ale to juz mineło. Zaplanowałam schudnąć 30 kg, ale postanowilam jeszcze 5-6 kg wtedy bedzie idealnie. W przyszłym tygodniu bede robic ponowne badania i podziele sie z wami. Mój lekarz rodzinny daje mi skierowania bez problemu i odnoszę wrazenie, że dbiera duże dosiadczenie na mojej osobie, bo przeciez jest tyle róznych opinii o tej diecie. A wszyscy sie uczymy.

 16. Reniolka:

  Mam 61 lat,dietę rozpoczęłam 4-05-2011.Do dnia dzisiejszego schudłam 14 kg(jeszcze 14 przede mną)Robiłam miesiąc temu badania,są b. dobre,wszystkie wyniki w środku normy-rewelacja.Gorzej z następnymi badaniami(lekarka prowadząca twierdzi,że z takimi wynikami skierowanie może dać mi dopiero za rok,za miesiąc zrobię prywatnie-te najważniejsze)Czuję się świetnie,gdy jestem b. głodna np około 22,to robię sobie 2 naleśniki z serem na słodko(wszystko wg Dukana),bo najgorzej jest wieczorem – nuda i wtedy coś by się chciało zjeść.
  Pozdrawiam wszystkich jeszcze „grubasów”- bo chodzi nie tylko o wygląd, ale też lżej nogi noszą!!!!

 17. joanna:

  słuchajcie kochani ja zaczełam wczoraj ważyłam 63 kg chcę osiągnąc 56 kg (najbardziej brakuje mi słodyczy)

 18. Chudy :):

  Cześć dukanowcy,
  43 lata, start 1 czerwca. Udało się zjechać – 15 kg. Jak na dwa miesiące to trochę chyba za szybko, przy czym z 10 kg w pierwszym miesiącu. W tym czasie musiałem robić dwa razy badania – potrzebowałem do pracy. Kilka wniosków:
  - cholesterol rewelacja, miałem duże przekroczenia, teraz wszystko w normach
  - miałem lekkie nadciśnienie 140/100, 150/110 musiałem brać proszki. Jak spadła waga to rewelcja 121/80 bez proszków
  - stawy – dużoo lżej i przestały „strzelać”
  - minus – trochę dostaje w d… wątroba. Próby wątrobowe miałem przekroczone wszystkie parametry w piwrwszym baaniu, w drugim trochę spadło, czekam z miesiąc i pójdę trzeci raz, zobaczymy

  No ale najważniejsze, to to co w głowie. Znacznie poprawia się samoocena, psychika, poczucie że się „wróciło na rynek”.. :)
  Pozdrawiam i życzę wytrwałości

 19. ania1:

  Pisałam 23 lipca o wynikach badań. Po trzech miesiącach mialam wyniki idealne, natomiast po nastepnych badaniach spadly mi BARDZo znacząco płytki norma 130 do 380 a mi spadły do 88. Lekarz natychmiast zalecił powrót do innego żywienia. przeszlam do trzeciej fazy. W ocenie lekarza prowadzącego moja wątroba sie zbuntowała i nie funkcjonuje tak jak powinna. paznokcie mam nadal ładne natomiast wypadają mi wlosy. Straciłam 32 kg i to jest pocieszajace, ale teraz organizm musi odpocząc. Rubcie badania, ja mam zrobić ponowne po 2-ch tygodniach. Dam znac o wynikach.

 20. magda:

  chce zaczac stosowac diete ale mam dwu miesieczne dziecko i karmie go piersia,nie jestem pewna czy powinnam??

 21. Julka:

  @magda – zdecydowania za wcześnie na dietę. tym bardziej, że jeszcze karmisz. nie, nie powinnaś! jeszcze nie.

 22. Wojtek z:

  Schudłem 35kilo, mam zaledwie 17 lat. Polecam smaczna,skuteczna i prosta dieta.

 23. Marzena:

  Część:) a ją jutro robię badania i będę czekać na wyniki z niecierpliwością:) na diecie jestem od 11lipca i schudłam 16kg

 24. ania:

  witam chce przejsc na ta cudna diete, mam pytanie jak mozna tutaj zabezpieczyc sie przed spadkami cukru?co prawda nie mam cukrzycy ale czasami takie spadki mi towarzysza. i drugie pytanie czy przy tej diecie mozna stosowac l-karnityne, witaminy itd? z gory dzieki za odpowiedz

 25. Joanna:

  Ania można chrupać marchewkę, paprykę itd. Pomaga :) jeśli chodzi o suplementy – witaminowe jak najbardziej, odchudzające – zdecydowanie NIE. Jeśli w dni PW będziesz jadła duże ilości warzyw, piła soki warzywne – dostarczysz do organizmu tylu witamin, że żadne suplementy nie będą potrzebne. Pozdrawiam.

 26. ania:

  mam pytanie jakie serki homogenizowane, jogurty i serki wiejskie najlepiej przy tej diecie polecicie (konkretne nazwy), jest taki wybor, ale wszytskie maja tluszcz ;/ … z gory dzieki, jestem drugi tydzien na tej diecie i schudlam 5kg, da sie jakos zwolnic? bo przerwac to chyba tez nie za zdrowo…

 27. Monika:

  Ania jest bardzo duży wybór nabiału o dozwolonej (do 2%) zawartości tłuszczu. Na przykład serek homogenizowany MenuB z Mlekovity, serek wiejski też z tej serii, albo Linessa w Lidlu itd. Czytaj etykiety, „dukanowego” nabiału w sklepach nie brakuje.

 28. marta:

  mam pytanie, po 7 wspanialych dniach wymieklam, ok rozumiem musze zaczac od nowa :( ale czy to znaczy ze wszystkie efekty z tamtych wspanialych 7 dni przepadly ? powiedzcie jak przetrwac swieta i te wszystkie zjazdy rodzinne..

 29. Basia:

  Ja zrobiłam Dukana 4 mc po ciąży,(kiedy już zjechałam do swojej wagi,a w ciązy przytyłam niestety 20kg, mimo że nie jadłam, ale mam niedoczynność tarczycy i woda w organizmie mi sie zatrzymywała) jestem bardzo zadowolona, schudłam ponad 8 kg i wagę tzrymam nadal, mimo że jem juz paktycznie normalnie a minęło już ok 8mc od skończenia diety:)
  Badania profilaktyczne właśnie dzisiaj będę robic, więc się okaże, troche pózno wiem..
  @ Marta odnośnie świąt i spotkan gdzie się dużo je- spórbuj sobie spisać co możesz jeść i jedz do woli mięsa, ryby.. a słodkie..no niestety- chcesz zjechać z wagą- słodkie należy skreślić z listy na jakiś czas, ale jak zobaczysz efekt…samej Ci się odechce :) Powodzenia!!! :) ))

 30. m:

  kochani powiedzcie jak to jest, osoby ktore waza malo beda chudly wolno ? jak jest z tym uczuciem zmeczenia i koncentracja, jestem studentka i ostatnio po 7 dniach wymieklam bo juz nie mialam ochoty do zycia i patzenie na nabial doslownie nie dawalo mi poczucia najedzenia.. nie wspominajac o jakiej kolwiek aktywnosci fizycznej

 31. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  m: Czy przez 7 dni spożywałaś same proteiny? Czy proteiny + warzywa? Jaka jest Twoja waga startowa i ile chcesz schudnąć? Czy robiłaś test Dukana?

 32. Weroni:

  Ja byłam 7 dni na pierwszej fazie pużniej 5 dni na drugiej fazie a schudlam tylko 3kg co robie nie tak
  spaceruje codziennie jem to co jest dozwolone nawet nie pije koli zero

 33. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Weroni wszystko jest w jak najlepszym porządku – średni czas chudnięcia to ok 1 kg na tydzień :) Pierwsza faza to tylko wstęp do diety, decydująca dla odchudzania jest faza II :) Powodzenia, i przede wszystkim cierpliwości :)

 34. m:

  nie robilam testu, waże 57kg przy 158. przez 5 dni same proteiny pozniej na zmiane.

 35. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  m: Przy tak niskiej wadze i prawidłowym BMI zdecydowanie za długo trwała Twoja faza uderzeniowa, system 5/5 również jest zbyt obciążający. Jeśli dieta Cię męczy, a szczególnie dni P, spróbuj z system 2P/5PW, a nawet zachęcamy do przejścia i stosowania zasad III fazy. Zmiana nawyków żywieniowych w zupełności wystarczy przy braku nadwagi.

 36. Marcel:

  Gdzie mogę kupić Skrobię kukurydzianą? W okolicach Poznania, bo nie mogę dostać.

 37. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Marcel – sklepy ze zdrową żywnością, markety (np. Intermarche, Real) – półki z produktami ze zdrową żywnością, sklepy internetowe ( http://www.dieta-dukan.pl/dukanowe-sklepy-sklepdukana-pl/ )

 38. aleksandra:

  Kochani ja byłam na diecie schudłam 13 kg, robiłam badania przed i po i muszę przyznać, że po diecie wyszły dużo lepiej niż przed głównie cholesterol spadł, no i hemoglobina dużo wyższa. Nawyki żywieniowe dobre pozostały. życzę wszystkim tego samego i proszę pamiętać wszystko zdrowo i rozsądkowo.

  pozdarwiam

 39. Anitka:

  ja mam hbs+ przez co jestem narażona na problemy z wątrobą. wszyscy nieudacznicy którym nie udało się wytrwać na tej diecie bronią się , że szkodzi wątrobie a ja po diecie robiłam badanie i wszystko było dobrze w szczególności aspat i aiat. a do złośliwej pani na początku forum mam pytanie: czemu podpisujesz się zosia nie zofia wstydzisz się!?

 40. Klaudia:

  a co mam zrobić jak chodzę do szkoły i zaczynam fazę pierwszą? co mam jeść w szkole przecież nie wyjmę jakis kotletów a kanapki raczej nie wolno :/

 41. Zespół Portalu:

  Kanapki można zrobić na bazie bułek dukanowych oraz dozwolonych produktów i dodatków:
  Przepisy na bułki można znaleźć na forum np: http://forum.dieta-dukan.pl/viewtopic.php?f=74&t=3594
  Można też kupić serki 0% ziarniste i homogenizowane, plasterki szynki chudej, jogurty i inne produkty gotowe do spożycia od zaraz.

 42. Edyta:

  witajcie odchudzanie zaczęłam od dzisiaj nie robiłam sobie badań ale mam pytanko do was kochani czy przy kamieniach w woreczku mogę te dietę stosować. Pozdrawiam cieplutko proszę o odpowiedz

 43. marta:

  mam pytanie wszystkie produkty ktore maja 0% tluszczu mozna jesc ? bo tam zawsze jest info ze sa cukry naturalne tak jak np jogurty z biedronki fruvita 0% a w skladzie jest 9,8g cukrow naturalnie wystepujacych. takie coś mozna jesc ?

 44. Zespół Portalu:

  marta: wszystkie produkty nabiałowe 0 % tłuszczu można spożywać, jednak powinno się wybierać te które mają jak najmniej cukru w składzie.
  Te jogurty z biedronki możesz spokojnie jeść.

 45. mariola:

  mam zapytanie czy przy bałkomoczu mozna zastosować dietę dukana

 46. Zespół Portalu:

  mariola: w przypadku białkomoczu konieczna jest konsultacja lekarska w temacie stosowania diety Dukana.

 47. marzena:

  jestem na diecie od 22 lutego . W fazie iderzeniowej nie schudłam ale teraz – jestem w fazie drugiej 5/5 zjechałam z 73 na 68. Najlepiej chudnę na białkach z warzywami . Każdy organizm jest inny . Nie ma co się przejmować . Dobrze jest .

 48. Dziunia:

  Hejka.
  Jestem już 6 dzień na fazie I, jeszcze dwa dni. Bardzo dobrze się czuję, spadłam już 4 kg w dół. Wcale nie ciągnie mnie do warzyw, ale nie ma co przeginać. Badania ok. Polecam wszystkim bardzo śledzie. tylko nie solone i nie w oleju.Np. rolmopsy+jogurt+musztarda i dosłownie plasterek startego w paseczki jabłka. Pyyycha Pozdrawiam pa

 49. justa:

  A ja przy wadze początkowej 62 kg obecnie mam 57. 1-faza 5 dni. Tak od miesiąca jem sobie dozwolone produkty (chociaż czasem „grzeszę”,np tydzień temu zjadłam „normalny obiad -FRYTKI, ryba, sałatka z kapusty ze ŚMIETANĄ:-/. Jakiś czas temu wypiłam też sporo alkoholu (cóż była impreza:))POLECAM TĘ DIETĘ! -efakty są fajne, samopoczucie ok. a po pwenym czsie chęć na niedozwolone produkty znacznie się zmniejsza i jest łatwiej. Trzeba sie przyzwyczaić do nowego sposobu żywienie i chyba na tym ta sztuka polega:) Życzę powodzenia bo warto się postarać.

 50. Elena:

  Hi! Stosuję tę dietę, chudnę ale mam wstręt do białego sera jem i mam ochotę go z wymiotować. Po za tym mam problem na fazie I dzień 5 od 3go dnia się nie wypróżniłam. Porażka!

 

Dodaj komentarz