Dieta dr Dukana w domu, na przyjęciu, w restauracji, podróży i delegacji

Dieta Dukana, zwłaszcza w dwóch pierwszych fazach stosowania, wymaga silnej woli, która wynika ze zmiany nawyków żywieniowych i przestawienia się na inny niż dotychczas skład codziennego menu. Stosowanie diety Dukana musi być jednak systematyczne. Dlatego ważne jest przestrzeganie zasad diety dr Dukana nie tylko w domu, ale również na przyjęciu, w restauracji czy w czasie podróży. Konsekwencja w realizacji zaleceń dietetycznych jest gwarancją uzyskania optymalnych efektów odchudzania i stabilizacji wagi ciała.

Dieta dr Dukana na co dzień
Pierwsza faza diety Dukana, tzw. faza ataku, odznacza się dużą skutecznością. Po zainicjowaniu diety proteinowej pojawić się jednak mogą pewne dolegliwości, takie jak zmęczenie, zaparcia czy nieprzyjemny zapach z ust. Warto jednak przetrwać ten niezbyt dogodny moment kuracji odchudzającej, by cieszyć się nienaganną sylwetką. Jest to zresztą tylko moment przejściowy i krótkotrwały. Decydującą dla odchudzania jest II faza – podczas I fazy tracimy nadmiar wody, spalanie tkanki tłuszczowej ma miejsce podczas II fazy diety. Jednak szybko spadająca waga podczas I fazy potrafi utwierdzić w przekonaniu, że naprawdę warto poddać się pewnemu rygorowi odchudzania. Należy jednak pamiętać, by dietę proteinową Dukana rozpocząć w okresie spokoju i pobytu w domu. Ważne przedsięwzięcia, wyjazdy czy uroczystości domowe nie służą rozpoczęciu kuracji odchudzającej. Złe samopoczucie i ewentualne dolegliwości wynikające z wprowadzenia diety łatwiej przejść w zaciszu domu niż na służbowym wyjeździe.

Dieta dr Dukana, choć skuteczna, w pierwszym okresie stosowania nie pozostaje bez wpływu na organizm i na kondycję psychofizyczną. Trawienie białek pochłania dużą liczbę kalorii, co może wywoływać uczucie zmęczenia, senność i osłabienie. W fazie uderzeniowej podejmowanie dużego wysiłku fizycznego, stres czy wyjazdy służbowe są niewskazane, ze względu na uczucie zmęczenia i zbyt dużą eksploatację organizmu. Dieta wysokobiałkowa to przede wszystkim radykalna zmiana, jakiej poddawany jest jadłospis i codzienny sposób odżywiania się. Komponowanie posiłków białkowych jest o wiele prostsze w domu niż w czasie wyjazdu i wyboru dania z karty restauracyjnej, kuszącej wieloma smakowitymi specjałami – niekoniecznie odpowiadającymi wskazówkom diety.

Pokusy na diecie Dukana
W czasie stosowania diety Dukana, w konkretnych etapach kuracji wolno jeść tylko wybrane produkty żywnościowe. Znajomi z twojego otoczenia wcale nie muszą zachwycać się stosowanym przez ciebie proteinowym menu ani uwzględniać twoich preferencje jedzeniowych w swoim jadłospisie. Jeśli zatem wiesz, że w najbliższym czasie czekają cię obchody rocznicy ślubu, wesele kuzyna czy służbowy wyjazd w delegację, wstrzymaj się z inauguracją diety. Trudno bowiem będzie oprzeć się pokusie suto zastawionego stołu. Odejście od zaleceń diety już na samym starcie jej stosowania grozi zmarnowaniem dotychczasowych wysiłków podejmowanych w celu pozbycia się nadmiaru kilogramów.

Oczywiście, nie można zakładać, że w czasie kuracji odchudzającej nie będzie różnego rodzaju pokus. Warto je jednak minimalizować i ograniczać sytuacje, w których siła woli może zostać złamana. Na samym początku stosowania diety Dukana zaleca się zatem ograniczenie aktywności towarzyskiej i skoncentrowanie się na realizacji zasad diety. W kolejnych fazach odchudzania się na diecie proteinowej można już pozwolić sobie na pewne jedzeniowe uczty. Zresztą, dieta Dukana przed osobami odchudzającymi się otwiera naprawdę duże możliwości. Nie jest dietą zakazującą jedzenia, lecz raczej nakazującą spożywanie określonych grup produktów. Wiele dań w restauracjach czy na przyjęciach można jeść bez złamania zasad diety. Karty menu zawierają bowiem wiele propozycji, które z powodzeniem może wybrać osoba będąca na diecie Dukana. Liczba ograniczeń jedzeniowych w okresie stabilizowania wagi ciała nie jest wcale tak duża, jak mogłoby się wydawać.

1 Komentarz “Dieta dr Dukana w domu, na przyjęciu, w restauracji, podróży i delegacji”

  1. zuza:

    Moje drogie ducanki rok temu miałam problem z wakacjami i znalazłam w internecie oferte wakcji z wyżywieniem według diety ducana. Bałam się ale pojechała. Spędziłam super wakacje nad morzem, jedzenie było pyszne, a za 5 dni zapłaciłam 500zł w samym centrum Krynicy Morskiej. Ciągle byłam najedzona i w ogóle nie czułam się jak na diecie, zero wyrzutów sumienia a kilogramy dalej spadały. Pani Ewa to ciepła kobieta, wspaniała. W tym roku też się wybieram. 512586342 to jej numer, może są jeszcze miejsca. Naprawde warto. Tylko jeśli któraś z was będzie dzwonić , to proszę powiedzcie, że wiecie o tym od zuzy. Dzięki , pozdrawiam

 

Dodaj komentarz