Faza naprzemienna

Średni czas trwania: tydzień na każdy utracony kilogram

FAZA RÓWNOMIERNEGO RYTMU UTRATY WAGI opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojść do upragnionej wagi. Faza ta składa się z dwóch stosowanych naprzemiennie kuracji:

- diety opartej na proteinach łączonych z warzywami
- diety czysto proteinowej

Należy zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez żadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa uporządkowane w tabeli dozwolonych warzyw dla fazy II.

Możliwe cykle fazy naprzemiennej:

- 5/5 (5 dni czystych protein jak w Fazie I/ 5 dni protein z warzywami z Fazy II)
- 1/1 (analogicznie do 5/5)

Cykl często stosowany, ale nie występujący w książkach Dukana:

- 3/3, pośredni pomiędzy łatwym 1/1, a bardziej wymagającym 5/5

Wg najnowszej książki Dukana rytm 1/1 często daje podobne rezultaty co 5/5, a nie wywołuje frustracji związanej z długim okresem bez warzyw i nie powoduje zniecierpliwienia oraz demotywacji. Jest to rytm najbardziej polecany przez dr Pierre Dukana.

Od najnowszego wydania książki dr Dukana, dostępne są jeszcze dwa warianty rytmu fazy II:

- 2 dni protein (P), 5 dni protein z warzywami (PW) – jest to rzadko stosowany rytm, który polecany jest osobom słabym, wrażliwym, zaawansowanym wiekiem lub wszystkim, którzy mają niewiele kilogramów do zrzucenia. Powinien być stosowany przez osoby, którym zależy na bardzo powolnym spadku wagi.
- 2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego odżywiania – Jest inny wariant rytmu wyżej wymienionego 2/5. Kuracja dedykowana jest kobietom cierpiącym na cellulit, często bardzo szczupłym w górnych partiach ciała, ale obdarzonych krągłymi biodrami i udami.

Fazę II rozpoczyna się od cyklu z warzywami. Czas trwania fazy drugiej uzależniony jest od ilości kilogramów, które chcemy zrzucić. Fazę II kończymy w dniu, w którym uzyskamy wymarzoną lub zaplanowaną wagę. Po tej fazie następuje przejście do etapu III diety – fazy utrwalania osiągniętej wagi.

424 Komentarze “Faza naprzemienna”

 1. Elcia:

  Mam pytanie ,jeżeli w fazie naprzemiennej wybiore kuracje dedykowaną kobietom cierpiącą na celulit , to znaczy że moge jeść umiarkowanie wszystko ??? W takim razie jak w tym przypadku wygląda III faza diety ?

 2. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Jeżeli wybierasz wariant fazy naprzemiennej by walczyć przede wszystkim z cellulitem, to wybierasz rytm 2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego odżywiania. Po zakończeniu fazy II, faza III wygląda standardowo, czyli dostosowujesz się do wszelkich jej zasad.

 3. Natalia:

  Czy 2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego schudne szybko?
  Mam naprawdę drobną góre ,ale bardzo duże uda.

 4. Lena:

  Czy stosując tradycyjny rytm naprzemienny p/pw walka z cellulitem jest mniej skuteczna?

 5. Alicja:

  Czy w trakcie trwania fazy II mogę zmianic rytm z 2/5 na inny?
  Czy są tego jakieś konsekwencje?

 6. karina:

  mam pytanie do portalu czy jeśli przeszłam pierwszą faże i na drugiej popełniłam bład zjadłam jabłka i kawałek ciasta to czy nie powinnam zaczynać od nowa bo organizm nauczył sie i nie schudne już?
  proszę o odpisanie to dla mnie ważne?

 7. Dominika:

  Mam pytanie :) Bo nie za bardzo jestem jeszcze zorientowana ! Czy mogę w fazie II jeść te ciasta na które jest przepis tu na stronie ? czy to jest na dalsze fazy dozwolone ? :) Pozdrawiam ! :*

 8. Renata:

  Jeszcze jedno – czy można stosować dodatkowo błonnik w proszku oraz jak wygląda sprawa łykania dodatkowo witamin (głównie A – oczy) a także magnezu i potasu?

 9. Renata:

  Czy mogę przez jakiś czas być w fazie utraty wagi w modelu 1/1, a później przejść do schematu 2/0, bo tak naprawdę więcej muszę stracić z dolnych partii ciała i pozbyć się cellulitu?

 10. Ewa:

  Jak to jest z czasem trwania fazy II – jeden tydzień na każdy utracony w fazie I kilogram czy do osiągnięcia planowanej wagi? Czy w fazie II dopuszczalne są wywary miesno-warzywne spożywane jako lekkie zupy bez innych dodatków? I czy w ogóle gotowane mięso jest dozwolone?

 11. Bartek:

  Dzień dobry. Zamierzam sprobowac tej diety i zanim ja rozpocznę mam takie pytanie. Pierwsza faza trwa 5 dni. Faza 2 tydzień na kazdy zrzucony kilogram. Czyli jeżeli chce zrzucic 20 kg to bedzie to trwało 140 dni??? A po tym kolejne 200 dni fazy 3???? Jednym slowem rok wdrażania nowych nawyków jedzenia???? Jeżeli dobrze to wszystko zrozumiałem???? I jeszcze jedno, jeżeli uznam ze 20 kg to zamało to czy kiedy I czy wogule moge to powturzyć?????

 12. barbara:

  Zaczęłam dietę o3.01.11′chudnę 1 kg dziennie.
  W II fazie przejdę na 1/1.Pozdrawiam

 13. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Fazę drugą stosuje się do momentu uzyskania zaplanowanej wagi – czyli zrzuceniu tych kilogramów, które chcieliśmy zgubić zaczynając dietę. Średnio w fazie II chudnie się ok. 1kg na tydzień.
  Wywary mięsno-warzywne są jak najbardziej dopuszczalne, a wręcz wskazane jeżeli robimy je na bazie dozwolonych rodzajów mięs oraz warzyw.

 14. barbara:

  Od jutra zaczynam II fazę,schudłam 3,5 kg.przez 5 dni.
  Cieszę się,bo brakowało mi warzyw.Pozdrawiam.

 15. Agnieszka:

  jutro zaczynam 2 faze i mam pytanie 1/1 czyli jutro moge juz zjeść PW a na drógidzień P. Czy trzeba zacząć od P a w poniedziałek PW

 16. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Fazę II zawsze zaczynamy od PW.

 17. Magda:

  Mam pytanie.Można w pierwszej fazie jeść parówki?Jeśli tak to tylko drobiowe?

 18. Renata:

  PONAWIAM PYTANIE DO SPECJALISTÓW :-)
  Czy mogę przez jakiś czas być w fazie utraty wagi w modelu 1/1, a później przejść do schematu 2/0, bo tak naprawdę więcej muszę stracić z dolnych partii ciała i pozbyć się cellulitu?
  Czy łykana Vit A nie zakłóci diety???

 19. Karolina:

  Dzień dobry. Przygotowuję się do stosowania diety Dukana i mam pytanie, może trochę dziwne: czy w fazie IIgiej, naprzemiennej, trzeba jeść obowiązkowo warzywa? Czy można same proteiny? Pozdrawiam

 20. Dana:

  Jejeu, to jakiś koszmar! Wczoraj byłam na badaniu poziomu tłuszczu i szanowna pani powiedziała mi, że mam go 35% i że jest to stan alarmowy. Jestem w głębokim szoku, bo moje BMI wynosi 23,1, czyli wagę mam jak najbardziej w normie. Chcę teraz schudnąć kilka kilo do wakacji, ale żeby zaraz stan alarmowy?!?! Na diecie dukana jestem dopiero 10 dni, widzę efekty i czuję się znakomicie, a ta pani dietetyczka powiedziała mi, że wyniszczę sobie organizm.

  To jakiś jej chwyt reklamowy? Czy takie badania pomiaru tłuszczu są obiektywne?

  proszę o radę

 21. nena:

  pomóżcie co mam zrobić skoro w I fazie nic nie schudłam? przestrzegałam diety i nic nie udało mi sie zrzucić co teraz z fazą II. czy warto?

 22. Ola:

  ja jestem drugi dzień w fazie II schudłam niby 3kg ale ta waga strasznie się waha… raz mam 62kg a raz 64kg i denerwuje mnie to i demotywuje… poza tym diete bardzo dobrze znoszę:) dla mnie mogłoby nie być warzyw dobrze mi idzie z samym buałkiem no ale mus to mus;d ja robie 5/5 bo wiem ze dam rade zobaczymy co bęzie. mam nadzieje ze się nie zniechęce zanim przyjdą prawdziwe efekty a przede mną jeszczce 8kg. do tego chodzę na siłownię i naprawdę czuje się komfortowo, tyle tylko , iż martwi mnie to wahanie się wagi. pozdrawiam.

 23. Patrycia:

  Chce się pozbyć tłuszczu z bioder i ud, reszta ciała ok. Jaki wariant powinnam wybrać? Załóżmy, że chcę schudnąć 4-5 kg.

 24. Ania:

  Pomiar zawartości tkanki tłuszczowej może się odbywać na różne sposoby. Jeśli pani, u której byłas, miała tylko wagę, która wskazywała zawartość wody, tk, tłuszczowej czy kości, to nie masz się o co martwić. Takie wagi zwykle przekłamują. Co prawda, Twoje 35% to dużo o całe 10% ale lepiej byłoby, gdybyś trafiła na przyrząd, na którym możesz stanąć i który chwycisz również rękami (taki pseudo balkonik). Wtedy jest zamknięty obwód i pomiar jest najdokładniejszy.

 25. Katarzyna:

  Witam. Na diecie jestem od 8.11.2010 roku (5 dni protal), teraz jestem w II etapie, w systemie 5/5. Do 11.01.2011 r. schudłam 9 kg. Mam pytanie, czy moge zmienić tryb odchudzania na 1/1, jeżeli tak to kiedy go najlepiej wdrożyć (po fazie P, czy PW)?. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 26. Dominika:

  Od piątku zaczynam fazę II i chce wybrać wariant 2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego odżywiania ale tak się zastanawiam co dokładnie znaczy zwyczajne odżywianie?Napoczątku myślałam, że to mają być proteiny połączone z warzywmi czyli standardowo ale teraz myśle,że zwyczajne odżywianie czyli takie jak do tej pory ale czy to mi coś pomoże? chce schudnąć 8 kg ale mam problem z cellulitem i dość grubymi udami.

 27. Ela:

  Zaczęłam I fazę 9 stycznia ale po 3 dniach straciłam 2 kg ale w moich planach jest 10 kg. Początek jest dobry faktycznie mobilizujący. Parowar wspaniale się sprawdza chude mięso z kurczaka i indyka jest pyszne i myślę że same warzywa ( bez mojego kochanego majonezu ) też będą wspaniałe. Wiem że czeka mnie daleka droga .II fazę planuję 1/1.

 28. KAROLINA:

  jestem na fazie drugiej 3/3, czy 6 dni za sobą, ale zainteresowała mnie rytm 2/5 zwyczajnego odchudznia. jak wygląda ilość zrzucania kilogramów, bo normalnie t.j 1 na tydzień a tutaj czy moje chudnięcie będzi trwało dłużej?, i czy mogłabym zmienic teraz( i czy mozna ziemnieki , makaron i chleb jeśc?)

 29. Jakaśtam:

  Jestem na II fazie, idzie mi całkiem dobrze.
  Mama jednak pytanie czy skoro jest dozwolona biała kapusta to czy można ją również jeść w postaci kiszonej??
  Pozdr

 30. magda:

  jestem teraz w fazie II i mam pytanko, czy to prawda że przy tej diecie „siadają nerki” ?

 31. domina:

  Rzeczywiscie to bardzo wazne pytanie,co oznacza normalne odzywianie? Prosimy o odpowiedz,dwa dni protein,a potem….? Wszystko dozwolone,tylko w stopniu umiarkowanym?

 32. Dorota:

  Idę na wesele a jestem na początku II fazy, czy jeżeli „zawieszę” (z umiarem) dietę na jeden wieczór czy to bardzo zaszkodzi moim dotychczasowym efektom? i czy po „zawieszeniu” można wrócić z powrotem do II fazy?

 33. karolcia:

  chce przejsc do fazy drugiej ale nie wiem jaki system jest najlepszy 5/5, 3/3 czy 1/1? Czy jak rozpoczne 3/3 moge potem go zmienic na inny bez zadnych konsekfencji spadku wagi????

 34. domina:

  dorota nie martw sie ,moja kolezanka systematycznie,weekendowo zawiesza diete bo lubi poimprezowac,jeszcze jej to nie zaszkodzilo,oprocz kaca oczywiscie,hahaha.A duzo juz schudla,naprawde,wierz mi.Jednoczesnie,absolutnie nie polecam tego nikomu i nikogo nie zachecam do robienia takich rzeczy,pozdrawiam!

 35. domina:

  aha,i kontynuuje sobie dalej diete,nie zaczyna od nowa bo to nie ma sensu zaczynac od nowa,trzeba sie tylko pilnowac nastepnym razem.

 36. Dana:

  Hej dziewczyny, dziś mija 17 dzień mojej diety, I faza= -3,5kg (5dni), II faza 1/1 = – 5,5 od wagi początkowej. Efekty są super. Ale ostatnio coraz gorzej się czuję. Tracę apetyt, a dziś miałam straszne zawroty głowy, przez które na 5min. straciłam przytomność. Czy powinnam przerwać dietę? Czy zmienić jej system na 2/5 ? Staram się nie omijać posiłków, jem mniej ale 4 razy dziennie. Co jest nie tak?

 37. domina:

  Moze musisz zaczac uzywac slodzika,poniewaz gwaltowny spadek cukru w organizmie powoduje zawroty glowy i omdlenia,mozesz np.wrzucic go do jogurtu naturalnego…tak mysle,nie chce sie wymadrzac bo nie jestem lekarzem,aczkolwiek kilka ksiazek dietetycznych w swoim zyciu przeczytalam.

 38. karina:

  Witam wszystkie forumowiczki. od jutra zaczynam diete. az sie boje, ze nie dam rady. a tu Slub w sierpniu i malo czasu juz zostaje… chcialabym schudnac 8 kg. trzymajcie kciuki bo bardzo potrzebuje pozytywnej energii…

 39. beata:

  Mam pytanie odnośnie mleka oczywiści takiego do 2% tłuszczu, czy można je pić bez umiaru , to samo dotyczy kawy. I jak to jest z parówkami drobiowymi? Jestem drugi dzień w II fazie i nie doczytała prędzej ,że należy zacząć od PW, ale to chyba nic straconego jeżeli w trzeci dzień II fazy dodam warzywa tym bardziej ,że obrałam 5/5. Proszę o odpowiedź. I Fazę miałam 10 dniową z rezultatem – 5 kg. Pozdrawiam !!!!!!

 40. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Chude mleko należy spożywać według potrzeb, ale powinno się pamiętać o jego mimo wszystko węglowodanowym charakterze – a węglowodany staramy się ograniczać na tej diecie.
  Jeśli chodzi o parówki drobiowe- nie poleca się stosowania ich na diecie Dukana, ze względu na dużą ilość węglowodanów w składzie.
  W temacie przedłużonej fazy pierwszej – na pewno nie jest to zdrowe i nie ma to większego sensu. Faza I powinna trwać maksymalnie 10 dni, gdzie faza II zawsze zaczyna się od etapu z warzywami. Prosimy o przestrzeganie zasad diety oraz trzymania się rytmu fazy II. Aczkolwiek zespół Portalu bardziej propaguje rytm 3/3 lub 1/1.

 41. Marzena:

  A co z owodami???, w której fazie mozna stosować?????????????, pozdrawiam

 42. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Owoce można zacząć spożywać dopiero w fazie 3.

 43. Anna:

  Mam dużą nadwagę 30 kg własnie skończyłam fazę I trwała 6 dni spadek wagi 3,4 kg. Właśnie weszłam w fazę drugą i wiem że nie wytrzymam rytmu 5/5 (chodzi o 5 dni samych protein). chciałabym schudnąć 12 kg min. moje marzenie 20 kg. I teraz proszę o pomoc jaki rytm wybrać:
  1/1 wydaje mi się że nie da dużych efektów utraty wagi
  3/3 w książce nie ma
  2/2 w książce nie ma
  Proszę o poradę, który rytm zastosować oprócz 5/5?

 44. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Rytm 1/1 daje bardzo podobne efekty utraty wagi, co rytm 5/5. Jest też mniej wymagający pod względem stosowania. Rytm 1/1 jest przewidziany dla osób z niewielką motywacją oraz tych, którzy potrzebują często spożywać warzywa. Polecamy więc rytm 1/1.

 45. Wiola:

  Cześc! mam pytanie o makarony bo nie wiem czy można je jeść.Zaczęłam fazę drugą i myślę o makaronach napiszcie czy są dozwolone.

 46. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Proszę dokładnie przestudiować zasady diety. Makarony nie występują jako dozwolone na stronie zasad diety dla fazy II.

 47. Jola:

  nie mozna makaronu w fazie 2. Ludzie czytajcie tabelki jak czegos nie ma w dozwolonych to jest ZAKAZANE

 48. gosik:

  hej. właśnie mam zamiar zacząć dietke. jest to już 2 raz. za pierwszym wytrzymałam 3 tyg i schudłam 6 kg, a przerwałam ponieważ moj organiz zaczął szaleć! miałam miesiączke 2 razy w tyg, a poźniej kolejnej przez 2 msc nie mogłam sie doczekac.przestraszyłam sie nie na zarty…

 49. magda:

  ponawiam pytanie, czy dieta dunkana ma wpływ na nerki!!!

 50. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Według naszej wiedzy dieta proteinowa dr Dukana zmusza organizm do zwiększonego wysiłku – następuje zmiana metabolizmu i organizm czerpie paliwo do przemiany materii korzystając ze swoich zapasów tłuszczu. Ze względu na wymuszoną zmianę metabolizmu szczególnym obciążeniom podczas diety Dukana poddane są nerki i w pewnym stopniu również tarczyca. Obciążenie nerek ma miejsce m.in. dlatego, że całe zjedzone a nie zużyte w procesach przemiany materii białko, musi być odfiltrowane właśnie przez nerki i wydalone z organizmu. Dlatego tak ważne jest picie dużych ilości płynów.
  Na pewno kontrolowanie koloru moczu nie jest bezpiecznym sposobem na dopilnowanie zdrowia nerek. Najlepiej skonsultować sprawę z własnym lekarzem i jeśli tylko pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości to pod kontrolą lekarza należy przeprowadzić zalecone przez niego badania – to jedyny bezpieczny wariant kontrolowania stanu nerek podczas diety Dukana.

 51. kasia:

  witam
  mam pytanie w fazie II w drugim wariancie 2 dni(P)5 dni zwyczajnego odżywiania to ten wariant na cellulit można jeść co się tylko chce czy tylko produkty z listy ????

 52. magda:

  WIELKIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ :)

 53. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Tak to wersja dla kobiet, którym najbardziej zależy na ograniczeniu cellulitu, niż na szybkiej utracie wagi.
  Rytm składa się z 2 dni proteinowych (zasady dla fazy I) oraz 5 dniach normalnego odżywiania bez żadnych zakazów i nakazów.

 54. kasia:

  aha. wielkie dzieki
  a mam jeszcze jedno pytanie jak zależy na utracie wagi i na cellulit to jaki wariant jest najlepszy ????

 55. domina:

  Kasiu chyba wlasnie ten wariant jest najlepszy,jakoze nastepuje rownomierny spadek wagi ok 1kg na tydzien,tak jak w przypadku innych wariantow,ja poki co stosuje 1/1,ale moze przejde na ten drugi…

 56. marta.:

  właśnie kończe faze 1 [5dni-3kg] mam zamiar schudnąć 8kg, i zastanawiam się nad wybraniem 1/1 bądź 3/3. którą lepiej wybrać ?

 57. kasia:

  Witam wszystkich chciałam się pochwalić że jestem na diecie od 17.01.2011 i do dzisiaj schudłam 5 kilo.Od soboty wchodzę w drugą fazę i nie za bardzo wiem o co chodzi z tym5/5 i jeszcze jedno jak mam do zrzucenia 15 kilo to ile powinno trwać.Dziewczyny czy miałyście zawroty głowy i duszności?

 58. Emilka:

  Od dwoch trzech dni jestem na fazie II, stosuje sie do rytmu 1/1.Mam pytanie:co jesli w dzien,ktory moge jesc warzywa wypada mi proteinowy czwartek?rezygnuje z warzyw na rzecz protein?

 59. justyna:

  mam pytanie, jak praqwidłowo powinno się kontrolować spadek wagi? chodzi mi o to, że moja waga w ciągu dnia waha się, rozbieżności dotyczą ok. 1 kg czy to możliwe? czy z moim przyrządem do mierzenia jest coś nie tak?

 60. Łukasz:

  pytanie czy w II fazie można pić soki przecierowe z warzyw które są dozwolone czyli np ogórek, pomidor, papryka?
  I faza (6 dni – 3 kg na razie bo został mi jeszcze 1 dzień ) II faza od jutra

 61. Aga:

  Obecnie jestem w fazie II, w systemie 1/1.Dietę zaczęłam 3.01.2011r. z wagą początkową 90 kg, przy wzroście 170:(.Faza I trwała 10 dni.Dzisiaj 21.01. waga wskazała 84,2:)Moim marzeniem jest osiągnać 68 kg.Ogólnie czuję się dobrze.Tylko ograniczyłam trochę jedzenie, bo gdy jadłam do syta,to waga nie spadała.Poza tym troszkę ćwiczę,szczególnie „brzuszki”.Życzę wytrwałości i pozdrawiam wszystkie forumowiczki:)

 62. Monika:

  Czy może mi ktoś powiedzieć, czy w II fazie mogę jeść kiszoną kapustę (bez dodatku cukru)??? Sam ją sobie kiszę i strasznie lubię;-)

 63. Monika:

  Kasiu ja tez miałam zawroty głowy,duszności i nawet mdliło mnie( to był w drugi dzień I fazy, po prostu chyba za mało jadłam tego dnia, bo już na następny dzień mi przeszło i jest już ok. A 5P/5PW, czyli 5 dni Proteiny i 5 dni Proteiny z warzywami. II fazę zaczynasz od PW (ale ten wariant jest dość ciężki) więc najlepiej zastanów się nad 3/3 lub 1/1 (gdzie ten wydaje się tak samo,że tak powiem wydajny). Mam nadzieję, że Ci pomogłam i nie zmyliłam, bo też jestem nowicjuszką, tylko, że na II fazie;-)

 64. ulla:

  Jestem na 1 fazie od tygodnia,schudlam 3,4kg.Moim celem jest ok.15kg.od niedzieli przechodze na 2 faze-1-1.najbardziej brak jest mi owocow i soku z pomaranczy(wlasnorecznie wyciskanego).Moje pytanie-czy moge jesc corned beef?Bo marzy mi sie-brokuly zaoiekane z corned beef i serkiem topionym(dietetycznym).

 65. Agnieszka:

  Ja jestem na fazie 1 od 19.01 i schudłam kilo a potem przytyłam kilo wcale mnie to nie zmotywowało wręcz odwrotnie, już sobie pomyślałam że na mnie naprawdę nic nie działa:(. Te kilo to może dlatego że wczoraj miałam imieniny i poległam zjadłam dwa kawałki makowca ale to tyle nic wiecej:/
  Ogólnie jestem zła, u siebie widzę małe efekty a chcę zrzucić 10 kilo i tak sobie myślę że to mi zajmie z pół roku jak tak kilo schudne i pół przytyje!!! Żeby tak z 5 kg stracić w 1 fazie to i motywacja by była. Ale nic twarda być muszę!!

 66. Agnieszka:

  I jeszcze pytanie żadnych płatków na mleku (chudym) jeść nie można w 1 fazie? Tzn np kukurydziane i inne? Ja to jem tylko gotowane jajka serek wiejski i wszystko co gotowe z nabiału a obiady to np makrela lub gotowany kurczak. Doradźcie coś.

 67. Agnieszka:

  i jeszcze mam pytanie ja przed dietą dukana zaczęłam stosować l-karnitynę przed posiłkiem czy mam tego zaprzestac? Do wody dolewam octu jabłkowego czy to jest dozwolone? Wody piję ok 3 litry na dobę. Co robię źle że kilo spada i powraca?

 68. kasienka860930:

  Witam wszystkich:)wlasnie jestem pierwszy dzien 2 fazy po 1 schudlam tylko 3 kilo marnie:(i biegalam co wieczorek mam nadzieje ze bedzie lepiej zapisalam sie na silownie moze to pomoze wspomoc dietke:)

 69. Olga:

  Będąc na diecie proteinowej myślałam jeszcze o intensywnych ćwiczeniach, ale obawiam się, że zacznę przybierać zbyt dużą tkankę mięśniową i po prostu spuchnę (dlatego, jak ktoś pisał wcześniej waga może wzrastać) – myślicie, że to realne?

 70. grażyna:

  witam! od 19 stycznia jestem na diecie-faza uderzeniowa 2 dni{jestem osobą starszą}dzisiaj jestem drugi dzień w 2 fazie{1/1} i ogromnie się zdziwiłam gdy waga pokazała mi ubytek 4!!!kilogramów,nie chciałam wierzyć,kilkakrotnie sprawdzałam i nie chce być inaczej. Poza tym mam pytanie-czy robię grzech jedząc w dniu same proteiny befsztyk tatarski z żółtkiem,cebulką i korniszonem ? Zaznaczam,że czuję się świetnie,nie czuję żadnego zmęczenia,słabości czy zawrotów głowy,wogóle jestem pełna optymizmu,

 71. Dorka:

  Witam wszystkich. Jestem na diecie Dukana od 15 stycznie. W tej chwili już rozpoczęłam fazę PW (trzeci dzień), trzymam się zasad, ze względu na kłopoty z nerkami rygorystycznie pilnuję ilości wypijanej wody i…No własnie, może ktoś ma podobny dylemat, otóż, nie schudłam ani 1 kg. Fakt, że w pasie ubyło mi 9 cm, a w biuście 5 ale waga ani drgnie (jak było 76 przy starcie, tak jest). Czy ktoś z Was też tak miał? Zaczynam się martwić i dopadają mnie wątpliwości. I jeszcze jedno. Mam ogromny kłopot z apetytem na słodkie. Wykorzystuję przepisy z forum, przeżuciłam się na słodziki ale i tak nie radzę sobie z chęcią na słodkości. Poradżcie proszę i podpowiedzcie mi coś.

 72. magda:

  a jak to jest z alkoholem? czy można od czasu do czasu wypić drinka? jestem 10 dzień w drugiej fazie, od początku ubyło mi 5kg. (dietę zaczęłam 03.01.11)

 73. ewa:

  witajcie…mam pytanie? od jutra chce zaczac faze uderzeniowa a zakupilam ziola z alveo czy mozna je pic czy raczej odstawic?

 74. marysia:

  czy to normalne że w którymś dniu diety fazy 1 ( wtedy jeszcze nie wiedziałam, że faza1 nie trwa aż tak strasznie długo, dziś wypełniłam test dr Dukana) łzawią oczy i bardzo bolą? Ja tak miałam kilka dni, bardzo mnie bolały gałki oczne i ciężko było mi patrzeć na wszystko… teraz już jest lepiej i przechodzę do fazy 2 :) pozdrawiam wszystkich dietujących się :)

 75. Agnieszka:

  Grażynko zazdroszczę ci ja w fazie 1 jestem dzień szósty i tylko 2 kg:( Ale trwam nie poddaję się. Dziś zdecydowałam że jak tak słabo mi idzie ta uderzeniowa to będę na niej do piątku czyli razem 11 dni a potem faza druga i niech się dzieje co chce!! Wazne że uczę sie nawyków żywieniowych jeszcze zeby ta waga wskazywała tak jak bym chciała.

 76. madzik:

  mam pytanie jak szybko się chudnie na drugiej fazie jutro zaczynam

 77. elzbieta:

  jestem przerazona poniewaz bedac juz w 2 fazie musialam sie polozyc do szpitala na pare dni no jadlam normalne jedzenie i teraz niewiem czy musze wrucic do fazy 1 czy nadal prowadzc 2 faze.Moja waga stoi w miejscu czy przyczyna moga byc dosc silne tabletki przeciw bulowe ktore czasami zazywam.prosze o odpowiedz bo chcialabym jeszcze troche schudnac.Dziekuje i pozdrawiam

 78. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Bilans wody w organizmie się zmienia w ciągu doby, dlatego też waga może być inna rano niż wieczorem.

 79. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Można jeść kapustę kiszoną od fazy II.

 80. iza74:

  witam
  ja dzisiaj zaczęłam fazę 2,na 1 byłam 7 dni i straciłam zaledwie 1,5kg ale w między czasie dostałam..(no wiecie sprawy kobiece)a czytałam w jakiejś prasie,że ten czas nie jest dobry na jakąkolwiek z diet bo utrata wagi jest mniej widoczna z powodu nagromadzenia się wody w organizmie więc liczę,że już po będzie to jeszcze 1kg.Założyłam,że 2 faza będzie 5/5 ale po waszych wpisach zastanawiam się nad 3/3.Zeszłego roku stosowałam system 1/1 i nie był jak dla mnie skuteczny i szybko się zniechęciłam i przerwałam.Pozdrawiam serdecznie:)

 81. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Nie można jeść płatków żadnych na diecie Dukana, tylko otręby – najlepiej owsiane (maks. 2łyżki na dobę).

 82. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Zazwyczaj jest to 1kg na tydzień.

 83. magdalena:

  mam pytanko, czy w drugiej fazie można jeść ziarka prażone ze słonecznika, i czy od czasu do czasu można wypić drinka?

 84. magda:

  mam pytanko, czy w 2 fazie można jeść prażone ziarka ze słonecznika i czy od czasu do czasu można wypić drinka?

 85. elzbieta:

  Nie chce byc namolna ale chcialabym wiedziec jednak czy mozna brac leki przeciw bulowe w czasie odchudzania.

 86. Ewka:

  Jezeli jako przyprawe możemy używać kostki rosołowej to czy mozna robic rosołek do picia(tęsknie za rosołkiem)

 87. Anetka:

  Do Emilki: Droga Emilko nie przejmuj się proteinowymi czwartkami na zapas, ponieważ dopiero co weszłaś w drugą fazę. Proteinowe czwartki obowiązują dopiero jak dojdziemy do samiutkiej końcowej fazy :)
  I jeszcze podbijam pytanie poprzedniczek:
  Czy można stosować leki podczas diety np. przeciwbólowe, antybiotyki lub inne nie zawierające w składzie cukru?
  Właśnie się pochorowałam i szkoda byłoby zrezygnować z diety na samym jej początku…

 88. Ania:

  Czy mozna robić samemu sobie wendliny? np. upiec w rękawie szyneczkę wieprzową i zjeść ją na kanapce z chlebka ducanowego??

 89. Agnieszka:

  Ja dziś przeszłąm na fazę II po 6 dniach pierwszej. I co widzę na talerzu UCZTA! pół pomidorka, papryka, ogórek ,rzodkiewka, tak pięknie kolorowo aż się humor poprawia:)To moje drugie śniadanie rano był serek wiejski chudy oczywiście. Na I fazie schudłam 3 kilo, czas popracować nad resztą. I właśnie chcę schudnąć jeszcze 8kg co wybrać 5/5 czy 3/3 myslę że 3/3 jest łatwiej stosować ale zależy mi na szybkim spadku wagi!! Proszę ZESPÓŁ portalu o podpowiedź. Nadmienie iz nie chudło mi się łatwo tj kilogramy znikały i powracały:( ale na koniec I fazy te 3 mniej.

 90. Asia:

  Dziewczyna mam pytanko. Jestem w 2 fazie 1/1. Dziś mam dzień bez warzywek. Ale zrobiłam sobie rosołek zjadłam z niego chude miesko. A czy mogę wypić ten sam rosołek bez warzyw ??

 91. basia:

  czy można słodzić miodem naturalnym?

 92. angi:

  pamiętajcie laseczki, że najważniejsze jest zaczynac dzień (śniadanie) czysty proteinowy posiłek plus ciepły napój to zapewnia że chudniecie do wieczora… a reszta dnia obojętnie łaczyc z warzywami. Rytm dla osób które chcą szybko schudnąc to 1 na 1.

 93. magdalena:

  Witam właśnie zamierzam zacząć stosować dietę i tak przeglądając komentarze natknęłam się na wpis odnośnie tarczycy. Czy ktoś mi może powiedzieć czy kłopoty z tarczycą są przeciwskazaniem do stosowania tej diety dziękuję

 94. Ewa1974:

  Ja mam pytanie, czy w fazie 2 w każdym posiłku musi być mięso, lub ryby, czy może on składać się z samych warzyw
  (oczywiście z tych dozwolonych)?

 95. Ewa1974:

  Ja dzisiaj zrobiłam wykres Dukana i przy wzroście 171 cm wzrostu i wagą 91,7 zaplanowano mi spadek wagi do 22 kg.
  Też tak chciałam.
  I faza ma trwać 2 dni (zaplanowany jest spadek -1 kg) i na II fazę 154 dni (spadek wagi -21 kg). Faza III to 220 dni.
  Piszę to po to, aby nie przesadzać z tą I fazą. Myślę, że ten spadek wagi u mnie nie będzie taki szybki, bo chudłam już ok. 6 razy i za każdym razem średnio traciłam
  20 kg(innym sposobem), ale za każdym razem wracałam w niespełna rok do dawnej wagi.Dlatego wcale nie spieszcie się tak z tym odchudzaniem, bo im szybciej chudniecie, tym większe prawdopodobieństwo, że waga powróci przy najmniejszych odchyleniach od diety.
  A tego na pewno NIE CHCECIE!! JA JUŻ MAM TEŻ DOŚĆ ODCHUDZANIA, BO ROBIĘ TO OD 16 LAT I CHĘTNIE DOSTOSUJĘ SIĘ DO WSKAZÓWEK. Pozdrawiam i powodzenia.

 96. Gracja81:

  Witam! Jestem na diecie od dwóch tygodni,czuje sie świetnie,w sumie niczego mi nie brakuje..Dietka świetna!!!
  Mam pytanie czy mozna stosowac rytm 3/3,bo juz sama nie wiem,roznie pisza na forach,a taki własnie rytm stosuje,schudlam juz troche!Powinnam zmieniec ??? chce jeszcze zrzucic ok 6 kg!

 97. Anna:

  Witam! Mam takie małe pytanko – Czy mógłby ktoś mnie poinformować, czy w fazie II obowiązkowe jest jedzenie warzyw? Czy to ma jakiś wpływ na efekt odchudzania? Na diecie jestem od połowy października, czyli 3 miesiące, w fazie pierwszej (10 dni) schudłam 3kg, do tej pory zeszło mi łącznie 7, a wydaje mi się, że to mało jak na 3 miesiące diety… Może to ten brak warzyw? I czy na3-ciej fazie trzeba jeść codziennie chleb, sery itd, czy po prostu w razie ochoty moge sobie coś skubnąć? Mimo takiego małego efektu – nie poddaję się. Dużo piję, jem zawsze, kiedy jestem głodna… Ale 7kg porównując do 25kg… Tak troche mi smutno. Pozdrawiam.

 98. domina:

  pani ELU mozna tabletki,w koncu nie zawieraja one ani weglowodanow ani tluszczy,ja sama zazywam jak mnie boli glowa.
  Do Magdy:alkohol szkodzi zdrowiu,ja sama go lubie,ale po czterech glebszych w sobote nie wiedzialam jak sie nazywam,a takiego kaca,jak w niedziele to nigdy w zyciu nie mialam,naprawde!Jestem 3ci tydzien na diecie i uwazam ,ze picie alko w ogole nie ma sensu,mozna sie odzwyczaic i czlowiek sie lepiej czuje.Pozdrawiam abstynentow.

 99. marta:

  Haj wszystkim,jestem na diecie juz 2 tygodnie,aktualnie faza 2,waga powoli spada,ale mam jedno pytanko czy mozna przejsc z systemu 5/5 na ten 3/3 lub 1/1 niby najbardziej bezpieczny dla zdrowia.Co wy na to?

 100. magda:

  dzięki domina:)

 101. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Nie można. Obydwa produkty na diecie Dukana do fazy III i IV są zakazane.

 102. Moras:

  witam.wafle ryżowe i pieczywo wasa można?? bo nabiał juz mi nie wchodzi :P

 103. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Nie można. Cukier pod każdą postacią na diecie Dukana jest zakazany.

 104. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Faza naprzemienna to proteiny (P) + proteiny z warzywami (PW), a nie same warzywa. Nie można stosować posiłków w całości złożonych tylko z warzyw.

 105. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Można przejść z jednego rytmu na drugi.

 106. Ewa1974:

  Dzięki za odpowiedź ZESPOŁOWI PORTALU. Uwielbiam warzywa najlepiej same, ale dostosuję się do potrzeb i wymagań diety, bo mam nadzieję schudnąć bez efektu jo-jo.

 107. AGULALA:

  Witam ja z dylematem. 3 dzien na II fazie i dzis kilo więcej no już nie mogę, co zrzucę kilo to znowu wraca!!!!!!!!!!1 może to wina „tych spraw” bo akurat mam ale czy tak może być ważyłam 70kg na I schudłam w końcu 3 kg(ale też ciężko było i kilogramy wracały) Teraz ogólnie z tych 70 mam 2 kilo mniej no załamka. koleżanka w tyle dni co ja to 6kg schudłą!!!! Mam system 3/3 ale który najlepszy by SZYBKO schudnąć bo na razie to marne efekty :( Tyle to zrzucałam stosująć mż lub żp.
  Błagam pomóżcie!!!!!!!!!!1

 108. AGULALA:

  CZy można chudnąć i spowrotem łapać kilogramy?????????? Ja tak mam, jestem wnerwiona!!!!!!!!!!!

 109. Agnieszka:

  Węglowodany mamy ograniczać a płatki owsiane które sa zalecane mają ich mnóstwo!!

 110. Agnieszka:

  Czy jest normalne że tracę kilogramy i znowu tyje?? Na początku 70 kg, na 1 fazie minus trzy, teraz trzeci dzien drugiej fazy i 68 kilo porażka. Tyle to chudłam stosując MŻ lub ŻP. Koleżanka na dukanie przez tyle dni co ja miała 6 mniej!!!!!!!! Stosuje 3/3 który system najlepszy by SZYBKO zrzucić kilogramy i by było widac a nie tak jak teraz mam:(
  Błagam pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 111. dash1:

  W kwestii ilości dni każdego cyklu. Jest napisane, że 2f to 1tydz./1kg utracony. Czyli jesli w 1f stracę 8kg to 2f ma trwać 8 tyg.? I podobnie w 3f. Jeśli w 2f stracę 10kg to 3f ma trwać 100dni tj.~3.5 miesiąca. A potem ostatnia faza. Jestem na 1f. Mam zamiar być 10dni. Po pięciu waga -4kg.

 112. Anna:

  PONAWIAM PYTANIE:

  Witam! Mam takie małe pytanko – Czy mógłby ktoś mnie poinformować, czy w fazie II obowiązkowe jest jedzenie warzyw? Czy to ma jakiś wpływ na efekt odchudzania? Na diecie jestem od połowy października, czyli 3 miesiące, w fazie pierwszej (10 dni) schudłam 3kg, do tej pory zeszło mi łącznie 7, a wydaje mi się, że to mało jak na 3 miesiące diety… Może to ten brak warzyw? I czy na3-ciej fazie trzeba jeść codziennie chleb, sery itd, czy po prostu w razie ochoty moge sobie coś skubnąć? Mimo takiego małego efektu – nie poddaję się. Dużo piję, jem zawsze, kiedy jestem głodna… Ale 7kg porównując do 25kg… Tak troche mi smutno. Pozdrawiam.

 113. marta:

  Czesc wam,od kilku dni czytam i slucham o skutkach diety Dukana i tak sie zastanawiam ile w tym wszystkim prawdy,ile faktycznie tego bialka trzeba zjesc by te wszystkie choroby zaczely nam doskwierac,powiem szczerze zaczynam sie bac tej diety i nie wiem co mam robic?Jestem na 2 fazie,od poczatku diety schudlam 5,5kg efekt super!!!ale czy warte naszego zdrowia???pa trzymajcie sie dukanki

 114. kasia:

  ja tez zaczelam diete 21.01.11 do tej pory schudlam 2kg i zostalo mi trzy dni zobaczymy . i zaczne faze 2
  pozdrawiam i prosze o rady i przepisy dziekuje

 115. Gracja81:

  Mam pytanie czy moge w fazie drugiej,pochrupac samą marchewke surową jak jest ochotka na cos slodkiego!???Czy tylko stosowac ja jako dodatek do miesa?

 116. kazia:

  mam pytanie jestem na diecie od 9 dni faza 1w 5 dni schudłam 3 kilogramy teraz zaczęła się druga chciałam przejść system 5`5 jestem na 4 dniu pw czy po tych 5 dniach mogę przejść 1`1 czy lepiej zostać na tym co jestem od początku 2 fazy niezszedl ani jeden kg proszę portal o podpowiedz

 117. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Płatki są zakazane, dozwolone są otręby (to dwa różne produkty). Otręby można spożywać maks. 2 łyżki na dobę. O ich właściwościach można przeczytać na stronie najczęściej zadawanych pytań.

 118. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Faza II trwa do momentu uzyskania zaplanowanej wagi. Natomiast sformułowanie 1 tydzień/1kg dotyczy średniego tempa chudnięcia na tej fazie.

 119. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Warzywa są po to by uzupełniać braki witamin, błonnika i związków mineralnych, które mogą powstawać w dni spożywania samego białka. Należy więc korzystać z dobrodziejstwa fazy II, która umożliwia spożywanie produktów (warzyw) co prawda węglowodanowych, ale za to zdrowych. Poza tym dieta Dukana nie jest dietą, która ma ograniczać jedzenie. Dobrze że dużo pijesz, ale co to znaczy „kiedy jestem głodna” ?? Jak jesteś głodna to powinnaś jeść, ile chcesz i to na co masz ochotę z listy dozwolonych produktów. Dieta Dukana jest właśnie dlatego tak popularna, że się je i chudnie, a nie głoduje.

 120. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Jeżeli rytm 5/5 jest zbyt wymagający to powinno się go zmienić na łatwiejszy czyli np. 3/3 lub 1/1.
  Czyli po 5 dniach PW zrobić już 1 dzień (P) i spokojnie iść rytmem 1/1.

 121. Anna:

  „Kiedy jestem głodna” oznacza to, że zawsze jem i nie martwię się o to, że będę się skręcać z głodu. O warzywa pytam, bo nie wiem, czy tak mały spadek wagi może być spowodowany ich nie jedzeniem. A co z tą trzecią fazą? Muszę jeść to, co zostało wymienione, czy mogę nadal tylko proteiny? Dziękuję za odpowiedź :)

 122. dorota:

  Pytanie raczej o zdrowie: jestem na fazie I juz 12 dni i w ogóle nie mam ochoty jej przerywać- łatwo i szybko robi się posiłki, są smaczne, w weekend robię na zapas różne mięska i zamrażam. W tygodniu nie mam czasu na robienie jedzenia. Z warzywami jest dużo zabawy i najnormalniej w świecie nie chce mi się przechodzić do II fazy… Rozumiem że trzeba to zrobić dla zdrowotności.. ? Czy II faz może wyglądać 4/5 dni tygodnia protein + 2/3 dni weekendu z warzywami?

 123. kala:

  Czy w fazie II podczas dni proteinowych można jeść wędlinę sojową?

 124. marta:

  Do Doroty,kobieto zacznij faze 2 bo naprawde siada ci nerki,poczytaj sobie porzadnie albo zrob test dukana MAKSYMALNIE 10 DNI pierwsza faza,ja wiem fajnie i szybko sie robi miesko,ale mrozone warzywa nie zabieraja duzo czasu,a uwierz mi organizm potrzebuje witamin.powodzonka

 125. karolina:

  witam , wczoraj zaczelam faze 2 , w 1 tylko -2kg, bola mnie nerki i sie zastanawiam czy sobie krzywdy nie robie..chcialabym sie dowiedziec 2 rzeczy- jesli zaczne ta faze 5 dni/ 2 dni protein to to jest traktowane jako faza 2 i trzeba potem zastosowac faze 3 czy mozna juz tak robic cale zycie? 2 pytanko- czy mozna jesc organic porrige oats- platki owsiane- owsianke w 1/ 2 fazie? z gory bardzo dziekuje

 126. monika:

  a gdzie mozna zrobic test Dukana???

 127. marta:

  Do portalu,czy w fazie 2 mozna jesc pieczona poledwice wieprzowa z grzbietu,najchudsza,pieczona w foli straci swoje resztki tluszczu,prosze o odpowiedz.

 128. dash1:

  Dziś zaczynam 2f.Po 1f waga -5.5kg w 9dni.Czy jakiekolwiek owoce ewentualnie są dopuszczalne?Jakieś jabłko,kiwi lub grapefruit chociaż raz na tydzień?

 129. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Nie można spożywać tylko protein w fazie III, ponieważ faza ta polega na przyzwyczajeniu organizmu do zdrowego, zróżnicowanego odżywiania się. Spożywając tylko proteiny nie dostarczasz w pełni witamin i związków mineralnych, które występują np. w warzywach czy owocach. Nie musisz oczywiście korzystać ze wszelkich udogodnień fazy III, ale powinno się podczas jej trwania spokojnie przechodzić do zróżnicowanego odżywiania się, a nie spożywania tylko produktów białkowych.

 130. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Nie można stosować fazy I tak długo! Maksymalnie można 10 dni i to tylko w uzasadnionych przypadkach. Bezsensownie odbierasz organizmowi możliwość uzupełnienia braków witaminowych z warzyw. Rytm jaki proponujesz dla fazy jest nie do zaakceptowania. Powinnaś wybrać jeden z polecanych przez dr Dukana: 5/5, 3/3 czy 1/1. Niestosowanie się do zasad diety już od fazy I może negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie!

 131. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  W przypadku jakichkolwiek negatywnych dolegliwości powinno się konsultować stosowanie diety z lekarzem prowadzącym.
  Co do drugiego pytania: Dieta składa się z 4 faz, skracanie, kombinowanie czy zmiana zasad diety pod swoje zachcianki powoduje, że przestaje być skuteczna, a konsekwencje mogą wpłynąć na nasze zdrowie.
  Żadne płatki nie są dozwolone na tej diecie – dozwolone są tylko otręby owsiane lub pszenne (wg pierwszej książki Dukana).

 132. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Test dr Dukana.

 133. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Faza II polega na zasadach fazy I oraz listy dozwolonych warzyw.
  Wieprzowina jest zakazana w fazie I i reguła ta dotyczy także fazy II.

 134. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Owoce można spożywać dopiero od fazy III – ale tylko te dozwolone.

 135. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Wędlina sojowa zazwyczaj ma w składzie za dużo węglowodanów – dieta Dukana jest dietą nisko-węglowodanową – więc nie polecamy.
  Poza tym soja na tej diecie jest dozwolona dopiero w fazie II jako warzywo, więc można ją i jej produkty takie jak tofu (należy patrzeć na skład i wybierać o jak najmniejsze zawartości węglowodanów i tłuszczy) spożywać dopiero w fazie II w dni z warzywami.

 136. Michał:

  można płatki kukurydziane nestle z mlekiem 0,5%?

 137. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Nie można. Wszelkie płatki są zakazane, dozwolone są jedynie otręby owsiane lub pszenne. Mleko 0.5% jak najbardziej dozwolone.

 138. Monika:

  To jak to jest z tym alkoholem. Jak np raz w tygodniu zdarzy się wypić drinka i to z cola light to bardzo zaszkodzi to diecie??

 139. Natalia:

  witam:)Dziś skończyłam 1 etap-schudłam 1kg(etap trwal 2 dni),chce schudnac jeszcze 3 kg-doradzcie mi jaka faze powinnam dla siebie wybrac(raczej jestem drobna na górze,biodra i uda mam szersze),

 140. Renata:

  Witam,czy można w 2f pić sok z warzyw?

 141. MANIANNA:

  WITAM;)JA ZACZĘŁAM 25-STYCZNIA 2011 I DZIŚ PRZECHODZĘ DO FAZY II;)1-Y RAZ WYTRZYMAŁAM STOSUJĄC SIĘ DO WYTYCZNYCH DIETY;)POZDRAWIAM Z SOSNOWCA

 142. przemek:

  witajcie!ja musze się pochwalić na diecie jestem 25 dni i schudłem juz 13 kg.jest ciężko, bo wokół mnie pyszne jedzonko dla innych domowników, ale daje radę.od niedzieli przechodzę na stabilizację.zobaczymy jak mi ta faza pójdzie.powodzenia dla wszystkich i uwierzcie w ta dietę.

 143. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Można, a wręcz zalecane (ale tylko z dozwolonych warzyw dal fazy II).

 144. lala:

  cześć!
  zaczynam fazę II i nie wiem ile dokładnie ma ona trwać.. chcę zrzucić 10 kg, więc faza II potrwa 10 tygodni?
  czy jeśli wcześniej osiągnę cel to mam nie czekac tych 10 tygodni i zacząć fazę III?
  dzięki za info
  lala

 145. Kamila:

  Jestem na II fazie schudłam już 6 kg ale miałam wpadkę na imieninach zjadłam ciacho co robić dalej ciągnąć dalej fazę drugą czy od początku wrócić do fazy I ?. Zaznaczam, że mam jeszcze sporo do schudnięcia i chcę dalej stosować dietę

 146. Joasia:

  Mam zamiar wybrać plan II fazy-2/0 czyli dwa dni proteinowe 5 dni zwyczajnych. Jak wejście w fazę II po uderzeniowej ma wyglądać-dwa dni ataku, potem dwa dni protein i dopiero 5 dni zwyczajnych czy po dwoch dniach ataku odrazu 5 dni zwyczajnego jedzenia i potem 2 dni protein? i jak wyglada potem faza III po tym normalnym jedzeniu?

 147. Anna:

  mam takie pytanko…czy jeżeli w fazie II stosowałam system 3/3 czy mogę go zamienić na 1/1 czy muszę do końca diety jednak być na cyklu 3/3

 148. Michał:

  jak z alkoholem?

 149. ola:

  hej ja stosuje juz diete jestem na I fazie ale natknełam sie na informacje o tarczycy choruję na niedoczynnoś tarczycy , leczę się ale czy ta dieta może pogorszyć mój stan zdrowia?Czy ktoś mi może powiedzieć czy kłopoty z tarczycą są przeciwskazaniem do stosowania tej diety dziękuję

 150. aga:

  Mleko 2,0% niedozwolone, nie mam dostępu do innego 0,5%, gdzie można takie kupić????

  A czy to zwykłe mleko można rozcieńczać wodą, pewnie nie będzie smaczne ale zawsze to coś z mleka

 151. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Zakazany aż do fazy III.

 152. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Można zmienić.

 153. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  W przypadku każdej przewlekłej choroby należy stosowanie diety skonsultować z lekarzem prowadzącym.

 154. aga:

  W przepisach czytałam o spożywaniu coli light, czy można taką colę pić ?? Nie lubię kawy a czasem czuje się słaba, łyk takiej coli trochę poprawia samopoczucie, czy zatem nie ma jakiś większych przeciwwskazań ??

 155. Irena:

  Jestem w fazie II diety. Czytając odpowiedzi na forum zaniepokoiła mnie odpowiedź portalu na temat diety.
  Chodzi o jakieś o problemy z tarczycą Bardzo proszę o więcej na ten temat. Jestem po usunięciu tarczycy (ponad 20 lat temu).
  Bardzo ciężko mi jest schudnąć. Ta dieta na mnie działa i chciałabym coś dowiedzieć się więcej o co chodzi z tymi problemami tarczycy

 156. marta:

  Haj pytanko do portalu,czy jesli jestew w f2,powoli ale regularnie trace wage,moge 2 razy w tygodniu zjesc jogurt vitalinea zero tluszczu ,bez cukru ale o smaku owocowym?Zdaje sobie sprawe ze jest zabronione,ale mam ochote zjesc jakis owoc,wiec w zastepstwie chociaz jogurt? Dziekuje z gory.

 157. Ania:

  Jeśli na taj diecie jem mało, ponieważ nie jestem głodna to czy powinnam jeść więcej na przymus,żeby po powrocie do normalnego jedzenia nie zacisnąć sobie żołądka i potem jedząc więcej nie przytyć ponownie?

 158. asia:

  Czy moge jesc duzo watróbki drobiowej,bo bardzo ja lubie?

 159. Magda:

  W której fazie można jeść desery ?

 160. Michał:

  mozna budyn na melku 0,5%??
  albo kisiel na wodzie?

 161. Nikola:

  Jeśli zastosuję rytm dla kobiet cierpiących na celulit to co powinnam rozumieć przez ‘normalne odżywianie”? Ile można schudnąć na tym rytmie i w jakim czasie?

 162. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Do: asia
  Można ile się chce – brak ograniczeń ilościowych.

 163. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Do: Magda
  Można spożywać dukanowe desery począwszy od fazy I.

 164. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Do: Michał
  Sklepowych produktów typu budyń lub kisiel nie można ze względu na skład (zawartość węglowodanów). Zapraszamy jednak na Forum, gdzie w dziale desery na pewno znajdziesz przepis na samodzielne wykonanie budyniu zgodnego z zasadami diety Dukana.

 165. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Do: Nikola
  Normalne odżywianie – bez żadnych nakazów i zakazów dukanowych.
  Rytm ten umożliwia chudnięcie, ale bardzo powolne. Działa przede wszystkim na partie ciała osób cierpiących na cellulit – i to jest główny cel tego rytmu, czyli ograniczenie cellulitu, a nie szybkie chudnięcie.

 166. teresinska:

  Ludzie, jak jestescie na tej stronie, a jestescie bo zadajecie pytania na forum -to dla przypomnienia- po lewej stronie ekranu w kolumnie DIETA PROTAL (na czerwowo) macie odpowiedzi na Wasze zapytania. Sa tabelki poszczegolnych faz; co wolno jesc czego nie wolno, co wskazane a co zakazane itp itd… . Zespol Portalu powinien odpowiadac na pytania, na ktore trudno znalezc odpowiedz….Pozdrawiam

 167. Magdalena:

  Ja chciałam się dowiedzieć czy możliwe, że na kogoś ta dieta po prostu nie działa? Ja mam 55.5 kg 170cm wzrostu, chce schudnać jeszcze 5 kg. Wystartowałam z 57 , jestem teraz w 7 dniu diety, przez 4 dni nic nie schudłam (pierwsze 2-3 dni 1.5 kg) Przestrzegam diety rygorystycznie. Proszę o odpowiedź.

 168. agnieszka:

  2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego odżywiania – mam problem z celulitem na nogach… co oznacza hasło zwyczajnego odżywiania? to warzywa i proteiny czy wszystko co wpadnie mi w rękę ?

 169. asia:

  to co jadłas do tej pory

 170. Aleksandra:

  Czym doprawiać indyka/rybę/ kurczaka, żeby to miało jakikolwiek smak…?
  bo są niby te przyprawy, ale większosc przypraw do mięs ma strasznie dużo soli wiec chyba nie są odpowiednie..

 171. Basia M:

  Mam BMI ponad 40, więc do zrzucenia jest dużo. Od 4 dni mam fazę I i 2,5 kg mniej. Jestem żyrtą osóbką i tylko ta dieta jest dla mnie odpowiednia ze względu na brak ograniczeń co do pór i ilości jedzenia. Poza tym mobilizujące jest tempo zrzucnia kilogramów – rzeczywiście chudnie się z godziny na godzinę. Jestem bardzo zdziwiona, bo nawet za bardzo jeść mi się nie chce.. Dziwne.. Choć, nie powiem, przez pierwsze 2 dni myślałam głównie o rurkach z bitą śmietaną – naprzeciw domu mam ciastkarnię, więc – sami rozumiecie..
  Nie wiem jaki rytm w fazie naprzemiennej zastosować, aby był najbardziej skuteczny – w miarę szybko muszę zgubić kilogramy, bo puchną mi nogi (a mam niewydolność naczyń chłonnych) i strasznie bolą mnie kolana – cóż, nie dziwię się, że bolą, bo sporo mają do dźwigania… Początkowo musiałabym schudnąć kilkanaście kilogramów aby moje kopyta jeszcze trochę mnie ponosiły – a już kilka lat temu lekarz uprzedzał, że jak nie zmienię nawyków żywieniowych to wyląduję na wózku, a niedługo później dwa metry pod ziemią – kiepska perspektywa przy dwójce dzieci, więc MUSZĘ z wieprzowiny stać się wieprzowinką. Proszę o pomoc, bo przeczytałam wszystkie posty i nadal mam wątpliwości…

 172. maja:

  CZy moge zazywac witaminy i mineraly w tabletkach?Prosze o odpowiedz,bo dopiero zaczynam f-1,a do tej pory zawsze zazywalam witaminy i mineraly jako uzupelnienie normalnej diety.

 173. Kamila:

  Witam serdecznie :) Jestem na diecie Dukana juz od 9 dni na fazie 1 byłam 3 dni i schudłam 3 kg :) ale jak zaczełam faze 2 spoczatku wszystko szło dobrze i od 6 dnia zaczelam rowniez cwiczyc na rowerku stacjonarnym poniewaz myslałam ze beda lepsze rezultaty jednak okazalo sie ze zamiast chudnac tyje po 200g dziennie pomimo to ze jem wszystko jak powinnam :( :( Dlaczego tak sie dzieje :(

 174. Basia:

  Witam serdecznie, jestem w drugiej fazie diety, mam pytanie do zespołu portalu czy zamiast słodzików różnego rodzaju, można stosować cukier brzozowy, nigdy nie korzystałam ze słodzików, bo kawę i herbaty piję gorzkie, do cista słodzik mi nie pasuje.
  z góry dziękuję za odpowiedź

 175. Marta:

  Kamila, dzieje się tak bo bardzo podobną dietę mają kulturyści, na przyrost masy. Oni dodatkowo jedzą węglowodany. Zauważ, że białko jest elementem budulcowym, ćwicząc na rowerze „robisz” sobie mięśnie. Dlatego Dr Dukan napisał, że najlepszym sportem jest szybki spacer. Doskonale wiedział, że jak ktoś zacznie ćwiczyć zacznie „rosnąć” (czyt. zwiększy mu się masa ciała”.

 176. Marta:

  Basia, jakbyś przeczytała wszystkie komentarze, to byś zauważyła, że było takie samo pytanie i zespół powiedział „NIE”, bo jest to dieta ograniczająca węglowodany i dozwolony jest tylko słodzik.

 177. Ruda:

  Ja zaczynam dzisiaj fazę I – to mój drugi raz z Dietą Dukana. Pierwszy raz to był lipiec 2010r. – schudłam tyle ile chciałam i czułam się bardzo dobrze. Przez zimę troszkę sobie odpuściłam i teraz wracam tu znowu. Mój tato zaczynał ze mną w lipcu z wagą 112kg – we wrześniu warzył już 89kg. Dzisiaj waży 85kg i waga trzyma się znakomicie. Do stracenia mam około 5kg i to będzie mnie w pełni satysfakcjonowało.
  Wam życzę powodzenia i sobie również.
  Pozdrawiam

 178. Barbara:

  Hello, ja mam podobne pytanie ktore zadaje wyzej Maja,
  czy mozna w czasie diety-dukana przyjmowac vitaminy i
  mineraly w tabletkach jako uzupelnienie.
  Dziekuje za pomoc:)

 179. Jacek:

  witam tak cały czas się zastanawiam nad 5/5 chodzi o 5 dni PW i pozniej 5 dni czystych P?

 180. Ruda:

  Tak Jacku, 5/5 polega dokładnie na tym jak napisałeś.

 181. Sonya:

  Czy w fazie równomiernej utraty wagi można pić sok warzywny VEGA TYMBARK ?

 182. aska:

  jestem na diecie dukana od czterech miesiecy, stracilam 10 kilo, zostalo jeszcze 5 ale moja waga od ponad miesiaca nie spada. Czy to jest normalne, czy powinnam zmienic prodykty

 183. ewelina:

  Witam I faze zaczelam w poniedzialek,dzis 3 dzien i niezauwazylam zbytniego spadku wagi ,moja faza konczy sie w piatek ,bylam zalamana ale…. ZROBILAM test dunkana i okazalo sie ze w I fazie mam tylko 2 kg do zrzucenia :) takze moi drodzy robcie test,czytajcie forum i WYKAZ DOZWOLONYCH PRODUKOTW a sie uda !!!

 184. Bożena:

  Witam!
  Mam pytanko na początku diety przeczytałam gdzieś,by spożywać 2 łyżki otrębów owsianych i 1 łyżkę pszennych. Nie mogę tego znaleźć, a wszędzie jest mowa o owsianych. Czy pszennych nie trzeba brać?

 185. Karolcia:

  II faza od 26 marca. Waga poczatkowa 70-69kg. Teraz waze 62,5.Jestem bardzo zadowolona z diety. Teraz jakbym wolniej chudla,ale chyba z wlasnej winy,bo malo pije wody.Pozdrawiam wszystkich!

 186. Anka:

  Cześć.Jestem w 3 dniu I fazy(jeszcze 4 dni-tako rzecze Dukan:))i oprócz wody i innych napojów dozwolonych piję też rozpuszczalne w wodzie witaminy, sprawdziłam skład,substancje słodzące to aspartam i acesulfam, nie ma cukru.Dieta Dukana jest niedoborowa i zwłaszcza na początku staram się uzupełniać braki minerałów i witamin, póżniej będą warzywka.

 187. Agata:

  A czy jeśli w II fazie zjem jedno zielone jabłko (tylko raz) to coś się stanie??

 188. Agata:

  Czy jak zjem w drugiej fazie jedno (tylko raz) zielone jabłko to będzie bardzo źle??

 189. Katarzyna:

  Witam! Mam pytanie, czy jeżeli teraz stosuję system 5/5 i stwierdziłam, że już góra mi dostatecznie wyszczuplała a w biodrach jeszcze trochę zostało to czy mogę przejść na system 2(P)/5 normalnego odżywiania bez strachu, że przytyję? Proszę o odpowiedź.

 190. ANNAMARIA:

  DRODZY DUNKANOWICZE. JESTEM NA DIECIE OD 8 DNI. MOJE STRACONE TO 1,5 KG. MAM DO PRZEBYCIA SPORO,GDZYZ ZAMIERZAM STRACIC KOLEJNE 8-9 KG. JAK NA FAZE UDERZENIOWA TO MALUTKO ALE ZDALAM SOBIE SPRAWE,ZE WLASNIE ZBLIZA SIE DZIEN MIESIACZKOWANIA! KAZDA Z NAS WIE,ZE WIAZE SIE TO Z DODATKOWYMI KILOGRAMAMI. MAM ZAMIAR STOSOWAC JA DO SIERPNIA, BO MAM SLUB I MUSZE SIE OGARNAC DO TEJ UROCZYSTOSCI. CZYTAM RAGULARNIE FORUM I CZASEM WYCHODZE Z PODZIWU JAKI RODZAJ PYTAN PADA. NIE DZIWIE SIE,ZE NIE PADAJA NA NIE ODPOWIEDZI,CHOCIAZ CZASEM ROWNIEZ SAMA OCZEKUJE NA NIE. MYSLE,ZE JAK WIELE JEST LUDZI NA SWIECIE TYLE ROZNYCH ORGANIZMOW I KAZDY Z NICH ZACHOWUJE SIE INACZEJ . JA MAM JUZ WYSYPKE NA RAMIONACZ( TAKA DROBNA KASZKE) I JESTEM PRZEKONANA,ZE JEST EFEKTEM TEJZE DIETY. jEDYNE PYTANIE TO: CZY SA TO TOKSYNY,KTORE BYLY W MOIM ORGANIZMIE I NALEZY JE WYPOCIC ? CZY JEST TO ALERGIA NA BIALKO? SAMA NIE WIEM ALE JEZELI ILOSC ZJEDZONYCH CHIPSOW ,BATONIKOW, COLI I INNYCH SWINSTW MNIE NIE ZABILY TO NAPEWNO NIE ZGINE PRZEZ BIALKO. TO JEST MOJE INDYWIDUALNE PODEJCIE. NIE PANIKUJCIE, BADZCIE CIERPLIWI, NIE MYSLCIE O TYM JAK O OGROMNYM POSWIECENIU.MYSLCIE SOBIE JAKA SILE MACIE W SOBIE ABY TO WSZYSTKO ZMIENIC I BYC ZDOWYM. TA DIETA JEST DOBRA I DOCENIAJMY,ZE MOZEMY JESC ILE CHCEMY! GDZIE TAK SIE STOSUJE? WIDZICIE? TERAZ CZUJECIE SIE LEPIEJ? BADZMY RAZEM I PISZMY DO SIEBIE. TA DIETA TO SPOSOB NA ZYCIE A NIE DROGA PRZEZ KRZYZ. JESTEM JEDNA Z WAS I DLATEGO MAM PRAWO TAK SIE WYRAZAC. CO DO SLODZIKA TO UZYWAJCIE W MLEJ CHOCIAZ ILOSCI ,BO TO TEZ JEST WAZNE. POZDAWIAM WAS SERDECZNIE I TRZYMAM KCIUKI ZA WSZYSTKICH!!! :o )

 191. ewa:

  czy mozna fazę II stosować 2 dni protein na 2 dni PW?

 192. aga:

  wiyam zalezy mi na szybkim schudnieciu jestem na 2 fazie na pierwszej schudłam 3,4 kilo ktora faza jest najlepsza poki co jestem na 1/1 odpiszcie plizzzz :)

 193. natka:

  witam :) mam pytanie – czy jest wśród forumowiczów ktos kto w fazie drugiej zastosował wariant 2 dni proteinowe i 5 dni normalnego odżywiania? jakie doświadczenia? jakie sa widoczne rezultaty?

 194. monika:

  Czy ser mozzarella jest dozwolony?

 195. monika:

  do Monika: mozarella ma za duzo tłuszczu, więc nie; jest zotarella light która ma 9% tłuszczu – to też za dużo, ale jeżeli będziesz ładnie chudla to ewnie raz na jakis czas nie zaszkodzi

 196. Kasia:

  Witam :) Mam 4 dzień 2 fazy. I chciałam zapytać czy to normalne, że po dniu nabiałowym mam spadek wagi a po dniu z warzywami wzrost o ok. 1.5 kg. Rano zjem serek z rzodkiewką a na obiad robię lecho z papryk, marchewki, pietruszki, pomidorówi pieczarek + te małe koktajlowe parówki przyrumienione na patelni bez tłuszczu. Nie używam soli tylko kostki knorra bo warzywka dusze w bulionie. Czy z tego można tak przybrać? Bo jak będzie tak to wyglądało to moja waga koniec końców nie zmieni się do 3 fazy ani o gram. Pozdrawiam serdecznie

 197. gocha:

  Od 6 dni jestem w fazie uderzeniowej 2 kg mniej…tylko…za 2 dni zaczynam drugą fazę.Do tego codziennie biegam…Mały spadek wagi,ale zawsze coś…oby było lepiej.Pozdrawiam.

 198. gocha:

  Czuję się dobrze i bardzo się cieszę,ze będę mogła zajadać warzywa.

 199. magda:

  A ja już schudłam 13 kilo:) Powoli będę się szykowała do utrwalania wagi:) Dieta jest super, ale dla świętego spokoju zrobię sobie podstawowe badania i sprawdzę czy wszystko jest ok. Życzę powodzenia wszystkim dukanowiczom:)

 200. Marta:

  czy można jeśc platki kukurydziane bez dodatków?? nie słodzone, o niskiej zawartosci tłuszczu…(light)??

 201. szymon:

  Czy można stosować cykl 2/2 lub analogicznie 4/4??
  Z góry dziękuję za odp.

 202. Natalia:

  Witam.Czy dieta Dukana jest odpowiednia dla 16 letniej dziewczyny która ma do zrzucenia 15 kg? Dziękuję z góry za odpowiedź,pozdrawiam.

 203. gocha:

  Jestem już w fazie naprzemiennej.Stosuję metodę 5 na 5 dni.moja waga spada już 5 kg mniej.Super!!!!!!!!!!!!!

 204. Hanna:

  Mam 54 lata i 76 kg przy wzroscie 164cm.Jestem 5 dzien na fazie przemiennej, i niestety waga stoi na miejscu mimo, ze naprawde pierwszy raz w zyciu jestem bardzo konsekwentna i rygorystyczna by scisle przestrzegac zasad dijety…co jest nie tak? z tarczyca nigdy nie mialam problemow i raczej zadnych innych zdrowotnych problemow nie powinno byc…moze jest czego nie wiem. Ksiazka zawsze jest mi przy reku a i Wasze forum. Bardzo lubie gotowac wiec umiem dobrac odpowiednie produkty wedlug przepisow Dukana.Ja, ktora lubi piec i gotowac, teraz katuje sie bez zadnego efektu!!!!! Niema zadnej nagrody w postaci spadku moich kilogramow. Zyje sama wiec niemam nawet wsparcia od kogos bliskiego. Prosze pomozcie!!!!

 205. Ewelina:

  mam pytanie. Jeśli zjadłam za dużo otrąb w danym dniu to muszę przerwać dietę?

 206. Marta:

  Witam wszystkich! Jestem na diecie 6 dzien i schudlam tylko 1,5 kg. :-( i tak sie zastanawiam czy nie robie czegos zle hmm? Dlaczego tak mało trace na wadze!

 207. Maja:

  Ja mam prykładowo 17 lat i jetem w drugiej fazie. Miesiączka w porządku, waga w dół i powiem szczerze że przechodzi mi ochota na słodkie czyli nabywam dobrych nawyków żywieniowych w młodym wieku ;) Polecam, bo w każdym wypadku warto spróbować ;)

 208. lucyna:

  Hej
  Czy w Fazie 1 można jeść babeczki i chlebek Dukana? Jeśli tak to w jakiej ilości? Jak pieke to wychodzą mi wielkoscia przypominające jajka zawieraja otreby owsiane ktorych można jeśc tylko 2 łyżki dziennie.

 209. Jola:

  Witam dukanowiczów.Dieta dr Dukana to pierwsza dieta na której straciłam trochę sadełka. W moim przypadku idzie to trochę wolno ale i tak jestem zadowolona (-8 kg od połowy stycznia,jednak z przymusową miesięczną przerwą).Czuję się jak nowo narodzona.

 210. monika:

  faza I , 3 dzień – ani 0,5kg mniej , w mojej wadze nic się nie rusza,jedyny grzech to jogurt naturalny zwykły nie light bo chyba bym mdlała… czuję się okropnie- zawroty głowy osłabienie i zaparcia czuje się jak napompowany balon… jedyny plus to fakt że nie czuję się głodna. Myślę, że 2 dni jeszcze doprowadzę te fazę I do końca , ale jak nie ubędzie chociaż 2kg to nawet nie zaczynam II fazy i goodbay dr Dukan!
  Mogę dodać że chciałabym zrzucić 7kg i nigdy nie byłam na żadnej diecie poza jakimiś własnymi ograniczeniami

 211. Joanna:

  Witam!
  Mam pytanie- chodzi mi o II Faze 2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego odżywiania-moge jesc zupelnie wszystko?pozdrawiam

 212. Agniecha:

  witam wszystkich fanów i kożystających z w/w diety.Jest ona NAPRAWDĘ skuteczna! Tylko niezbyt wiem jak zabrać się do tego kolejnego etapu-tzn utrwalania otrzymanej wagi-bo pozbyłam się 20kg! Mam pytanko-czy ktoś wie jakie to kroki powinnam teraz podjąć? Bo odchudzać do końca życia to mi się raczej niechce ale utrzymać wagę-JAK NAJBARZIEJ!

 213. Natalia:

  Od 20-26 maja (7dni) schudłam niecałe 5 kilo w fazie uderzeniowej. Od 27 maja do dzisiaj mam fazę II p+w i jak narazie mam – 1 kilogram. Od jutra zaczynam 5dni samych protein. Da się przeżyć fazę uderzeniową, więc da się przeżyć system 5/5 :) Pozdrawiam.

 214. Kasia:

  Jestem w fazie II. Zauważyłam, że po 2 tygodniach zrzuciałm 3 kg, ale teraz znowu przybrałam. Owszem pofolgowałam sobie na urodzinach ale też zaczęły mi się „trudne dni” Zastanawiam się, czy mogłabym wrócić do fazy I na 4 dni? i potem znowu zcząć drugą? Nie wiem ile można przytyć podczas okresu a jakoś nie umiem przeskoczyć magicznej 70 :(

 215. Magda:

  Od poniedziałku planuję rozpocząć fazę 1, a później rozpocząć fazę 2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego odżywiania i w związku z tym moje pytanie: po zakończeniu pierwszej fazy powinnam jeszcze przez 2 dni jeść same proteiny czy normalnie się odżywiać przez 5?
  Z góry dziękuję za odpowiedź :)
  Pozdrawiam

 216. Natalia:

  Zaczekaj :) Dukan pisze, że kobiety przed miesiączką i w jej trakcie (do 2 dnia) moga przybrac bo woda w organizmie sie zbiera. Od 2 dn miesiaczki powinno spadac!

 217. Agnieszka:

  mam pytanko czy na II fazie sama moge sobie ustalić ile dni P+W i ile P czy musze trzymać sie schematów?
  Myślałam o stosowaniu 4 dni P+W i 3 dni P ale nie wiem czy tak można
  pozdrawiam

 218. Weronika:

  Witajcie:)
  Dzisiaj jest 5 a za razem ostatni dzień fazy 1, i od jutro zaczynam stosować 2 fazę. Wybrałam wariant 1/1, ponieważ brakuje mi warzyw, i tak będzie dzień białkowy a następny z warzywami czyli „co drugi dzień”. Przez 5 dni schudłam 4 kg, a chce zrzucić jeszcze 6 kg.
  Pozdrawiam:)

 219. Paula:

  Witam!
  Jestem w 5 dniu II fazy, schudłam 4kg, i chciałabym jeszcze 1-2 kg, niestety zaczynają boleć mnie nerki, choć piję ponad 2litry samej wody+inne napoje. Co w takim razie mam zrobić? przerwać dietę, czy przejść już do III fazy? Czy w III fazie też się trochę chudnie?
  pozdrawiam

 220. kaassaa:

  witam, męczy mnie temat herbatek owocowych, jestem w 2 fazie i szukając opinii na forach spotkałam się ze skrajnymi zdaniami: definitywnie nie można, tak jak i owoców,lub: można spokojnie byleby nie słodzić(co oczywiste). proszę red. o odp. pozdrawiam

 221. emilia:

  A co jesli jestem na diecie dukana i zazywam tabletki na powiekszenie biustu?????czy mi nie zaszkodzi to podczas diety?jak narazie jeszcze nic sie ze mna nie dzieje,ale mam obawy…

  prosze o odpowiedz, to bardzo dla mnie wazne….

 222. Marta:

  hej jestem w II fazie 1/1 4 dzień i nic nie schudłam w tej fazie w uderzeniowej 1,5 kg. mówiąc szczerze powoli tracę motywację dodam że wieczorem czasem piję 1 piwo lub lampkę wina czy to może miec wpływ

 223. Ainoha:

  co to znaczy 5 dni NORMALNEGO ODZYWIANIA!?bo juz nic z tego nierozumiem?czyli mozna jesc WSZYSTKO?ziemniaki czeresnie,chleb ser itd?

 224. Sylwia:

  Na diecie jestem od 25 stycznia schudłam już 22kg. Ta dieta odmieniła moje życie. Kluczem do sukcesu jest wytrwałość. Co prawda u mnie waga powoli spada ale zawsze. Moim celem jest zrzucenie jeszcze 17 kg do końca września :) jak mi się uda napisze. pozdrawiam

 225. Monika:

  Witam
  Na diecie jestem 26 dzień, fazaI trwała 10 dni jak do tej pory schudłam tylko 4 kilo i waga już mi nie spada:(
  Dietę stosuje rygorystycznie, chcę jeszcze schudnąć jakieś 3-5 kilo, moja waga w tej chwili to 60,5kg a wzrost 165cm.
  Proszę o informację dlaczego waga mi się zatrzymała?
  Faza druga to cylk 5/5,waga zatrzymała mi się jakieś 8 dni temu.
  Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

 226. nuska75:

  5 dni fazy 1 i zadnej róznicy na wadze , jestem załamana bo do zrzucenia mam 25 kg , nie wiem czy stosować diete dalej czy przerwać .

 227. Milena:

  Mam pytanie pomóżcie?!
  Byłam 3 dni na fazie I, przeszłam na fazę II i zapomniałam się, byłam 6dni!!!! na PW. Zaczynam od nowa czy moge jechac systemem 3/3???!!!

 228. justyna:

  Witam
  Mam pytanko czy mozna do surowek w fazie 2 dodac ocet jablkowy winny;
  Pozdrawiam

 229. kasia:

  Witam:) dietę Dr Dukana zaczełam 29.05 trwała do 7.06 i schudłam 3kg. od 8.06 zaczełam fazę II i do dziś schudłam 1kg. mam pytanie czy mogę brać magnez ponieważ mam straszne skurcze w nocy w łydkach :( strasznie pużniej nogi mnie bolą:( proszę odpowiedzcie na moje pytanie:) pozdrawiam:)

 230. Kinia:

  WITAM SERDECZNIE! Jestem bardzo szczupłą osobą – moja waga to 46 kg i nigdy nie tyłam chociaż jem wszystko. Jednak na moich pośladkach i nogach pojawił się bardzo brzydki cellulit.
  MAM PYTANIE: czy gdy będę stosowała tylko i wyłącznie 2dni protein i 5dni normalnego jedzenia to nie schudnę? Bo zależy mi głównie na likwidacji cellulitu i nie chcę chudnąć. I mogę nawet tak jeść do końca życia bez żadnych innych faz, byle nie mieć tego okropieństwa.

  PROSZĘ BARDZO O ODPOWIEDZI!!!

 231. ania:

  Witam,
  jestem w trakcie fazy 2 wybrałam tryb 1/1 mam pytanie czy mogę w trakcie stosowania zmienić na 2/5? jak to zrobić? aby nie zachwiać równowagi, ponadto czy dopuszczalne jest w fazie 2 jedzenie poziomek z jogurtem naturalnym, dziękuje za odp. pozdrawiam…….

 232. Kulka:

  do Ania – możesz zmienić na 2/5 – 2 dni czystych protein / 5 dni proteiny + warzywa, zmianę wprowadź po dniu z warzywami.
  Owoce na I i II fazie są zakazane. Na III fazie „należy” się 1 owoc dziennie. Pozdrawiam!

 233. iwona:

  no i obawiałam się najgorszego, że będę musiała zrezygnować z diety, kurcze a tak dobrze mi szło :( ale po dwóch tygodniach stosowania zauważyłam wypadanie włosów w dużych ilościach co wcześniej się nie zdarzało większą łamliwość paznokci no i co mnie martwi najbardziej to częste bóle żołądka, nie jest to zbyt przyjemne, mdli, pobolewa dziwne uczucie. i moje pytanie do ekspertów na portalu czy te objawy miną z czasem czy zmuszona jestem przerwać dietę? wspomnę tylko, że nie konsultowałam z żadnym lekarzem swojej diety, bo niby wyniki są książkowe, krwi, wątrobowe, cukrzycowe itp wszystko w normie.

 234. Aneta:

  Co oznacza sformulowanie – 5 dni protein i 5 dni NORMALNEGO JEDZENIA? Czy te 5 dni normalnego jedzenia oznacza, ze moge jesc wszystko???? czy tylko proteiny + warzywa??? prosze o odpowiedz…

 235. Mag:

  Mam pytanko – czy w trakcie II fazy podczas dni czysto białkowych można spożywać maizenę lub kakao?

 236. Kulka:

  Mag – tak, można spożywać maizenę i kakao na II fazie podczas dni P, ale tylko w przypadku, jeśli nie ma zastojów wagowych.

 237. Kulka:

  Aneta – 5 dni P / 5 dni PW – czyli 5 dni protein + 5 dni protein z warzywami,

  jeśli chodzi o system 2P/5 dni zwyczajnego odżywiania – to 2 dni proteinowe i 5 dni normalnego odżywiania

 238. do Mag:

  kakao można bez tłuszczowe i tylko jako dodatek… patrz tabla przypraw i dodatków :) powodzenia

 239. do Anety:

  - 5/5 (5 dni czystych protein jak w Fazie I/ 5 dni protein z warzywami z Fazy II)

 240. agulik:

  witam
  ja zaczynałam dietę 17 maja 2011 miałam wówczas 75kg przy wzroście 165 cm
  w pierwszej fazie która trwała 8 dni – schudłam 5 kg
  w chwili obecnej jestem na 2 fazie i schudłam kolejne 6 kg.
  obecnie na dzień 6.07.2001 mam 64 kg.
  Jestem bardzo zadowolona ze swojej wagi i wyglądu , ale mój cel to 60 kg.
  Dlatego chcę jeszcze być na 2 fazie . Jeśli dojdę do 60 kg to zacznę 3 fazę .\

  Ale tak na marginesie:
  stosując tą dietę – choć nie mam pewności czy to od tej diety wystąpiły pewne problemy ze zdrowiem.
  Zaczęły mi drętwieć nogi – dostałam porażenie nerwu strzałkowego – leczę się i obecnie dostaję serię zastrzyków domięśniowych – NIVALIN.Nadal mam niedowład stopy. Byłam w szpitalu neurologicznym. Nie przyznałam się że jestem na tej diecie.
  Będąc 2 tygodnie w szpitalu – jadłam to co mi podali – nic innego nie dojadałam.
  Teraz jestem już w domu i dalej stosuję dietę.

 241. agulik:

  proszę o komentarz do mojego opisu.
  Czy jest możliwe żeby z braku witamin mogło przyjść drętwienie rąk i nóg , na tyle żeby skutkowało to niedowładem kończyn.

 242. AnkaS:

  od czego zalezy to jaki rodzaj cyklu nalezy wybrac? czy 5/5 czy np. 1/1??? ja mam bardzo slabą wolę wiem że na 5/5 na pewno bym nie wytrzymała więc chcę wybrac 1/1, czyli jeden dzien ma byc czystych protein nastepny proteiny + warzywa i tak w kółko tak???

 243. Janka:

  PYTANIE DO ZESPOŁU PORTALU
  Jestem na diecie od 3 miesięcy. Schudłam (na dzień dzisiejszy) 7 kilogramów. Mam okresy przestojów i dużych wahań wagi. Dzisiaj ważę 70 kg, a trzy tygodnie temu ważyłam 66,4 kg.
  Przestrzegam zaleceń, dietę prowadzę z książką, piję co najmniej 3 litry płynów na dobę.
  Mam 53 lata, jestem w okresie menopauzy, od zawsze cierpię na zaparcia.
  Czy moje tempo chudnięcia jest w tej sytuacji prawidłowe? Czy tak znaczne wahania wagi są normalne i dlaczego występują? Co mogę zrobić, aby przyspieszyć tempo utraty wagi?
  Jestem bardzo zdeterminowana i wytrzymam, ale brak sukcesu bardzo deprymuje.
  Uprzejmie proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
  Janka

 244. andrzej:

  Witam, ja chciałem się pochwali 21 kg od 4 września 2010,miałem 96 teraz 75 pozostało jeszcze 5 mam nadzieję, że dam rade bo poza skarpetami i butami wszystko poszło do wymiany Pozdrawiam AK

 245. Aleksandra:

  Hej właśnie zaczynam stosować diętę dr Dukana. mam tylko jedno pytanie. Kiedy skończę fazę 1 zaraz przystępuje do fazy 2, tylko wybrałam sobie cykl [2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego odżywiania] czyli tak dwa dni jem proteiny, a w następnym wszystko co chcę, tylko na stronie pisze jeszcze iż: „Fazę II rozpoczyna się od cyklu z warzywami” A więc jak mam rozpocząć swoją fazę 1? Od warzyw z proteinami przez 2 dni a przez 5 wszystko co chcę jeść, czy jak? Z góry dziękuje za odpowiedź ;D

 246. Lillou:

  Witam, mam 34 lata jestem na Dukanie od 19.03. do dzisiaj schudłam 26kg. Jestem w fazie drugie, stosuję rytm 1/1. Czytałam że ta dieta bardzo obciąża nerki, wątrobę dlatego po dwóch miesiącach jej stosowania zrobiłam sobie badania krwi w szerokim spektrum i wyszły wspaniale wręcz książkowe. Czuję się znakomicie jestem o 100% sprawniejsza i nie boli mnie kręgosłup – mam stwierdzoną dyskopatię – dużo spaceruję i piję dużo wody. Nie używam cukru ani słodzików, zapomniałam tez jak smakuje sól :D Jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam

 247. Elwira:

  Kobieto! Piszesz bzdury! Przeczytaj zasady.
  I faza to czyste proteiny, a druga faza to naprzemiennie czyste proteiny i proteiny z warzywami.
  Elwira

 248. beti:

  mam 45l waze 58kg przy wzroscie 164cm.zawsze wazylam 52 i tyle chce wazyc.jestem na diecie od soboty czyli dzis 5 dzien.problem moj polega na tym ze nie chudne nic.co radzic:)

 249. Kulka:

  @Aleksandra
  przy systemie 2 dni czystych protein /5 dni normalnego odżywiania (tak,taki system jest – tzw. 2/0 – polecany kobietom cierpiącym na cellulit, szczupłym w górnych partiach ciała, w ramionach czy biuście czy na twarzy, ale obdarzonych krągłymi biodrami czy udami)po fazie uderzeniowej przejdź na dni z normalnym odżywianiem, jeśli zaczęłabyś II fazę od dni P przedłużyłabyś fazę uderzeniową.

  @beti
  Ciężko Ci doradzić na podstawie tego, co napisałaś ;) za mało podałaś informacji na temat Twojego dietowania.

 250. julka:

  Do Janki:
  Jestem w podobnym wieku jak Ty i mam zupełnie te same problemy. Przez pół roku ubyło mnie 10 kg.jednak te ciągłe zastoje i przybieranie na wadze są wkurzające. Miesiąc temu miałam 65,5 a teraz 67 mimo tego,że stosuję się do wszelkich zaleceń diety. Ale nie martw się Janko, wytrwamy!

 251. jovanka:

  Czy są ograniczenia w spożywaniu maizeny i kakao?

 252. Weronika:

  Witam:)
  Jestem po II fazie, zamierzam zacząć III i mogę się pochwalić że chudłam 10 kg. Ale mam pytanie, III faza więc będę mogła jeść chleb. Czy można używać masła do smarowania?? Nie lubię suchego chlebka:(
  Pozdrawiam i czekam na odpowiedz:)

 253. Marcysia:

  Właśnie kończę I fazę ,efektów oszałamiających nie mam i zastanawiam się czy to nie jest spowodowane tym ,że piłam mało wody więcej herbaty. W sumie dziennie 2 litry się uzbiera .Czy mam rację czy problem leży gdzie indziej?

 254. Kaśka:

  jestem szczęśliwa jak nigdy, po 7 dniach stosowania I fazy straciłam 3 kg, od dziś jestem w fazie II hi hi hurra czyli jeszcze przede mną 9 kg, ciekawe kiedy się poddam :-( ( mam nadzieję że dotrwam do końca :-) )

 255. GOSIA:

  Jestem siódmy dzień na diecie, 5 dni fazy 1, drugi dzień fazy 2. schudłam 3 kilo, ale od wczoraj mam straszne bóle brzucha i biegunkę. nie wiem czy to od warzyw które doszły w fazie 2? mam nadzieję, że organizm się przyzwyczai. jeszcze 3-4 kilo i przechodzę na fazę 3. trzymajcie się

 256. Dominika:

  Mam pytanie czy stosując najpierw faze 1/1 mozna przejsc na 2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego odżywiania?

 257. Lusi:

  Witam, mam te same problemy co Panie mam 52 l. i od zawsze zaparcia, moja waga tez nie jest stabilna, a schudłam na twarzy i w biuście(o zgrozo, nie wiem kiedy mam przejść do III fazy bo nie chciałabym więcej chudnąc na twarzy bo mam bardzo szczupłą twarz, a reszta ciała a muzo :-( poradźcie mi proszę

 258. Kaśka:

  od prawie dwóch tygodnie jestem w II fazie i nie ubyło mi ani grama? w I fazie (7 dni) straciłam 3 kg a teraz waga ani drgnie, stosuję system 3/3 żeby się nie zniechęcić, a może jest to spowodowane tym że chodzę na siłownie? trener powiedział że nie ma się co wagą kierować bo przy ćwiczeniach waga może wzrosnąć????????? co na to portal? bo obawiam się że się zniechęce jak nie będe widziała jakichś efektów? a może mam od nowa zacząć I faze?

 259. Elizabeth:

  Witam,
  Mam pytanie od kiedy mozna jeść chlebki i babeczki i inne pieczywo dukanowe?
  Jutro zaczynam 2 etap diety i nie jestem pewna czy moge. Prosze tez napisać czy w 2fazie mozna sobie pozwalac na desery Dukana. Nie chce popełnić zadnegnego bledu.
  Bardzo prosze o odp.
  Pozdrawiam

 260. Elizabeth:

  Do Kaśka.
  Kochana zrezygnuj z cwiczen przy tej diecie, jest to zbedne i tylko „nabierzesz” i juz sylwetka nie bedzie tak szczupła tylko wysportowana:-/ Dukan odradza, uważa ze najlepszym sportem sa szybkie spacery. Tylko podczas spaceru pracuja wszystkie miesnie, przy żadnym innym sporcie nie ma takiej równowagi.
  Ja tez cwiczylam z trenerem i przybralam w nogach-juz nie sa takie zgrabne:-/

  Najpierw dietka, a jak juz bedziesz miec wymarzona sylwetke, to wtedy mozesz zaczac rzezbe ciała: piękny brzuch, nogi itd, ale to dopiero. na koncu.

  Posłuchaj mnie i dr. Dukana,
  On wie co mowi;-)

  Pozdrawiam

 261. Magda:

  Witam.
  Jestem w trakcie II fazy (5/5) – trzeci dzień. Jem zgodnie z zaleceniami,ale wczoraj zjadłam 3 kawałki ciasta.
  CZY POWINNAM KONTYNUOWAĆ II FAZĘ CZY ROZPOCZĄĆ dietę OD NOWA,OD I FAZY???
  Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

 262. ola:

  Cześć !!!
  Mam 41 lat, jestem na tej diecie od 08-06-11, 3 dni 1 fazy , a teraz jestem na 2 fazie 1/1, schdłam już 8,5 kg. Jestem zadowolona! Bardzo mi ta dieta pasuje, jem wszystko co lubię … a nawet czasami grzeszę wypijając drinka np. ZA Każdy kilogram mniej nagradzam się czymś dobrym i wcale nie dietetycznym jest to bardzo mała porcyjka, ale cieszy!!! Chudnę ok 0.8 kg na tydziń. Czuję się świetnie i polecam ją serdecznie!!!! I pozdrawiam Was wszystkich… jeszcze jedno bardzo mało mam ruchu z racji pracy!

 263. Agnieszka:

  Witam
  Jestem na Diukanie 6 dzień i jak do tej pory mam -3,8. od dziś zaczełam II faze i wlasnie sie zastanawiam czy można przyprawy takie jak gyros czy curry. Dziś zrobiłam sobie jedzonko z przepisów ze strony i tam było własnie curry, ale w skladzie, jak spojrzałam na opakowanie znalazłam cukier i już sama zwątpiłam. Na dodatek wieczorem spróbowałam pieczonego sera. Niby węglowodanów nie miał ale za to ile tłuszczu(24%)Zobaczymy jaki bedzie tego efekt jutro. Trzymajcie sie Diukanki

 264. andrzej:

  ja jestem na diecie od 2ipoł miesiaca schudłem 36 kilo.mowie wam jest rewelacja pozdrawiam

 265. zrozpaczona:

  mam małe załamanie stosuje od 5 dni II faze(1/1) i nie schudlam ani grama napiszcie czy to normalne bo ja trace determinacje. Myslalam ze w miare plynnie pojdzie a tu klapa. Zostało mi jeszcze 4 kg do celu i nie wiem co robic. Korzystam z przepisów które sa zamieszczone tutaj na stronie. Może cos źle robie. Prosze pomózcie :-(

 266. Centuria:

  Witam!

  Czy możliwa jest opcja 5 dni białba i 2 warzyw – ewentualnie 4 dni białka i 3 dni warzyw? Pytam, bo fazy naprzemienne zawsze prędzej czy później powodują weekend białkowy a ja w weekendy mam wesela/urodziny/gości i miliony innych powodów by jeść chociażby te warzywa… I wtedy nigdy się ten dzień/dni baiłkowy nie udaje zrealizować… Za to w tygodniu nie ma problemy- dlatego pomyślałam, że możeby tam pon-czw (albo pt) miec białko samo w potem weekend dodać warzywka?
  To dla mnie idealne organizayjnie, tylko nie wiem czy ma sens…? Poradźcie!

 267. AAA:

  Mały problem…

  Witam serdecznie; faze I mam za sobą- schudlam na niej 5kg i obecnie przechodzę przez fazę naprzemienną. W ciągu pierwszych 10ciu dni schudłam jedynie 1kg :( Miałam nadzieję, że to będzie również 5kg, tak jak na samych proteinach. Stosowałam się ściśle do zasad (dieta+ćwiczenia)!

  Jestem ciekawa czy tylko ja tak topornie chudnę; nie chciałabym przeżyć na tej diecie całego życia, ale z tego co widzę, zanim dobrnę do wymarzonej wagi ( a to dopiero 2ga faza!), to minie chyba 100 lat!

  Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia, proszę o jakąś poradę, wyjaśnienie tego stanu. Pozdrawiam :*

 268. Basia:

  witajcie :)
  jestem na Dukanie od 7 dni, moja faza pierwsza bedzie trwała jeszcze 3 dni – czyli w sumie 10 dni fazy pierwszej! potem przechodze na PW 1/1.

  Mam na prawde sporo do zrzucenia, bo mysle tu o 30 kilogramach, nie ważne ile bedzie trwała ta dieta i druga faza!DAM RADE!!!

  dzis 7 dzien 1 fazy i -6kg

  napisano, iż za każdy kilogram, któy chce zgubic musze byc tydzien na diecie, czyliw moim przypadku bedzie to 210 dni – co w sytuacji, jesli zgubie kilogramy szybciej???

  bardzo proszę o odpowiedź

  ślę pozdrowienia

  ps: jesli ktoś potrzebuje wsparcia, moze pisać do mnie śmiało!postaram sie odpisać na każdy mail

 269. Krzysiek:

  Droga AAA.

  Znacznie mniej efektywny spadek wagi w fazie drugiej to norma (średnio gubi się w niej 1kg tygodniowo). Tylko faza uderzeniowa daje niemal natychmiastowe rezultaty. Pamiętaj, że takie masowe zrzucanie kilogramów, byłoby na dłuższą metę bardzo niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

  Cierpliwości, więc i powodzenia w pozbywaniu się dodatkowych kilogramów ; )

 270. Krzysiek:

  Magdo! Inni użytkownicy równnież.

  Pamiętajcie, że po przebyciu pierwszej fazy i zaprzetaniu diety białkowej, ponowne próby z dukanem można przeprowadzić dopiero ROK po zakończeniu pierwszego podejścia.

  Kilogramy kilogramami, ale nie dajmy się zwariować i pamiętajmyy o naszym zdrowiu.

  Pozdrawiam wszystkich

 271. Krzysiek:

  Basiu!

  Każdy zgubiony kilogram w trakcie trwania pierwszych dwóch faz to 10 dni diety w fazie trzeciej. Przykładowo jeśli w 1 fazie schudniesz 6 kg, w drugiej kolejne 5km, to trzecią fazę kontynuujesz przez (6+5) *10 = 110 dni – nie mniej, nie więcej.

  W tej fazie już nie chudniesz – przechodzisz na nią po osiągnięciu zamierzonej wagi.

  Pozdrawiam

 272. Aneta:

  Mam pytanie…ja to jest z tą fazą II to jeden dzień warzywa potem nabiał? czy jak mam to podzielić proszę o pomoc bo nic z tego na prawdę nie rozumię…

 273. Julka:

  @Aneta – to zależy jaki system II fazy wybierzesz… II fazę rozpoczynamy od dnia proteiny + warzywa. Może warto przeczytać dokładnie Portal i/lub książkę dr Dukana?

 274. Agnieszka:

  Cześć
  Od dziś zaczęłam fazę II system 1/1 :) Nie mogłam się już tego dnia doczekać ze względu na warzywa. Dziś na śniadanie zjadłam sałatkę z pomidora i ogórka z chlebkiem Dukana W fazie I 5-dniowej schudłam 5,1 kg. Została mi jeszcze do zgubienia 9,5 kg. Jestem szczęśliwa i wspaniale się czuje :)
  Trzymajcie się i wytrwałości :)

 275. mika:

  Ja mam takie małe zapytanie.Czy można jeść kisiel ?? Proszę o szybką odpowiedz.pozdrawiam

 276. Julia:

  Witam wszystkich!
  Może ktoś będzie w stanie pomóc i doradzić co mam robić.
  Otóż faktycznie skończyłam II fazę Dukana i muszę zaczynać III fazę.
  Dlaczego faktycznie – bo zastanawiam się co mam robić dalej.
  Chcę rzucić palenie.
  I na ile wiem – bo szukałam różnej informacji w internecie i niestety nic nie udało się znaleźć konkretnego – mogę przytyć w III fazie.
  Co mam robić? Kontynuować wciąż II fazę? Jak długo? Boję się również o swój organizm, już 9 miesięcy jestem na Dukanie i schudłam 20 kg.
  I jeżeli ciągnąć II fazę to jak długo? I w ogóle co mam robić?

  Z góry dziękuję każdemu za poświęcony czas i rady.

 277. Piotr:

  Czy jest tu facet? Stosuje diete od sierpnia tego roku, pracuję fizycznie 10 h dziennie w zakładzie jako pracownik fizyczny. Codziennie rano mleko otręby tran, multiwitaminma, potas i magnes. Pije alkochol okazjonalnie. Schudłem do tej pory 18 kg. Jestem w 2 fazie w systemie 1/1. Czuje się świetnie. Oddałem w życiu 17 litrów krwi, byłem ostatnio oddać krew wszystko w porządku a wyniki rewelacyjne nawet Alat czy jak tam zwał w normie. Jem głównie ryby z mięs

 278. Dagusia:

  Witam
  Od tygodnia jestem na Fazie II typ 1/1 i jak po fazie I trwającej 10 dni udało mi się zrzucić 5 kg tak teraz jestem załamana bo waga cały czas stoi w miejscu POMOCY przestrzegam diety ale strasznie jestem zła ze nic nie udaje mi się zgubić Pozdrawiam i proszę o opinię czy to normalne czy może ze mną jest coś nie tak??

 279. Julka:

  @Dagusia – wcale mnie nie dziwi, że waga stoi w miejscu – zawdzięczasz to zbyt długiej fazie uderzeniowej !! Musisz być teraz cierpliwa – w końcu waga ruszy, ale spadki wagi mogą być przez jakiś czas mniejsze i wolniejsze.
  Przed rozpoczęciem diety warto zrobić test – http://www.dieta-dukan.pl/test-dukana/ – wskaże właściwą wagę, czas trwania fazy uderzeniowej i kolejnych faz diety. Faza uderzeniowa to tylko wstęp do diety, decydująca dla odchudzania jest II faza !!

 280. Dagusia:

  @Julka bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź uzbrajam się w cierpliwość i czekam na efekty Pozdrawiam gorąco ;-) )

 281. olka:

  WITAM

  JESTEM OD 3.10.2011 NA DIECIE I DI DZIS STRACILAM 4,5KG.
  JESTEM TERAZ W DRUGIEJ FAZIE I MOJA WAGA OD 10 DNI STOI W MIEJSCU.MAM JESZCZE DO ZGUBIENIA 8 KG.
  MOJE PYTANIE JEST CZY TO JEST NORMALNE ZE TERAZ WOLNIEJ BEDE CHUDLA?

 282. iza:

  Witam, mam chorobe Hashimoto, jak wpływa dieta Dukana na tarczycę? Bardzo prosze o odpowiedz, ktos już wcześniej zadał to pytanie ale zostało bez odpowiedzi.
  Od dziś zaczynam 2 faze

 283. iwona:

  Witam na diecie jestem od 4.10.2011 F1-10 dni=5kg. teraz 5/5 i już łącznie 10 kg za mną a 20 jeszcze przedemną Ciężko ale warto!!!

 284. Mariolla:

  Iwona – aż nie chce sie uwierzyć , taka utrata wagi w ciągu miesiąca. Nie napiszę ,że zazdroszczę , ale …………..:)
  Ja przeszłam fazę wstepną-uderzeniową z utratą również 5 kg. Jestem w fazie II . Do utraty mam tyle co Ty , czyli około 30 kg. Mam nadzieję ,że pójdzie mi równie dobrze jak Tobie . Pisz proszę jakie mamsz efekty – to jest dla mnie bardzo budujące .Pozdrawiam.

 285. Irena:

  W pierwszej fazie schudłam 3,5kg, dzisiaj zaczełam drugą i nie wiem jaki zastosować wariant naprzemienny, zależy mi na tym aby schudnąć w ramionach i w piersiach,

 286. mira:

  Irena może 2p/5pw

 287. paula:

  hej, a ja byłam 1o dni na fazie I, fajnie bo zleciało mi 3,5 kg, jednak dużo w cm zgubilam bo w brzuchu spadlo mi 8 cm w ciągu calego miesiaca czyli też z faza II jednakże waga stoi mi w miejscu. mam wzrostu 172 i waze 76 kg. nie ukrywam, ze mam dwuletniego synka , czyli jestem po ciazy, ciezko teraz z kg powiedzcie mni moze ktore wariany naprzemienne moglabym zastosowac. do schudniecia max 18 min 15. pozdrawiam i życze sukcesów

 288. Monika:

  Paulina nie ma się czemu dziwić, że waga stoi w miejscu – po tak długiej fazie uderzeniowej to normalne, że teraz masz zastój. I może on trochę potrwać. Teraz najlepiej stosować system 1/1. Testu Dukana pewnie nie robiłaś :/

 289. paulina:

  6 dzień na diecie i -3kg mam zamiar wytrwac 10 dni w 1 fazie i schudnac 10 kg .waga wyjsciowa 70 czyli juz 67 ;) ))

 290. Monika:

  Paulina mam nadzieję, że zrezygnowałaś z tej 10dniowej fazy uderzeniowej :/ średni czas trwania tej fazy to 5 dni, zrób test Dukana (http://www.dieta-dukan.pl/test-dukana/), wskaże jak długo powinna trwać faza uderzeniowa w Twoim przypadku i jaka jest Twoja właściwa waga. Nie ma co przedłużać tej fazy, bo waga zamiast spadać będzie stała w miejscu. A to demotywuje bardzo. Chudnie się na II fazie, I faza to tylko wstęp do diety, gdzie schodzi przede wszystkim woda z organizmu ;) Pozdrawiam!

 291. Dagmara:

  witam, jutro zaczynam faze 2.mam pyatnie czy jak sa te warzywa to jemy tylko warzywa przez caly dzien a na drugi tylko proteiny? czy warzywa mozna laczyc z produktami proteinowymi? dziekuje z gory i czekam na odp:)

 292. Maja:

  Witam ;)
  Jestem 5 dzień w fazie I , straciłam 5 kg.. Nie jadłam ryb tylko kawałek makreli , kurczaki , szynkę i serki wiejskie oraz naturalne … Przyznam też , że jadłam duże ilości ogórków konserwowych i nawet dopuściłam się do wypicia gorącego kubka z makaronem :( , ale i tak zeszło mi 5 kg.. Jutro zaczynam fazę II , i mam pytanko , że to ze się źle czuję , jestem zmęczona .. Czy to jest normalne??

 293. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Maja, ogórki konserwowe najczęściej zawierają w składzie zalewy cukier, lepiej zastąpić je ogórkami kiszonymi – powinny być one traktowane jako przyprawa, w większych ilościach to już warzywa – dozwolone od fazy II. Zmęczenie często pojawia się podczas fazy uderzeniowej, to normalne i minie :) Powodzenia :)

  Dagmara – w dni PW spożywa się warzywa razem z proteinami, w dni P same proteiny :) Pozdrawiamy :)

 294. Dagusia:

  Witam serdecznie na Dukanie jestem od 07 października 2011 – straciłam jak do tej pory 12 kg. W I fazie trwającej 10 dni straciłam 5 kg a poźniej zastój wagi jak sie okazało moja faza I byla zbyt długa. Obecnie jestem jeszcze na fazie II (cykl 1/1)i niestety od ponad dwóch tygodni moja waga ciągle się waha a to 1 kg mniej a to znowu 1 kg więcej. Zaczyna mnie to strasznie irytować bo potrzebuję jeszcze zrzucić 5 kg Moja upragniona waga to 62 kg przy wzroscie 172 cm. Proszę o pomocną radę co mam robić żeby waga znowu zaczęła spadać. Czy mam wrócić do fazy uderzeniowej czy może przejść na inny cykl ( 5/5, 3/3 ). Z góry serdecznie dziękuję życzę wszystkim wytrwałości i gorąco pozdrawiam trzymając kciuki ;-) )

 295. Eureka:

  Witam. Kończę I fazę i zaczynam II. Czy system 2/2 jest tak samo skuteczny jak 1/1 albo 5/5 i czy jest wogóle możliwy bo nigdzie nie ma informacji na ten temat.
  I czy stosunek warzyw do białka powinien być pół na pół np. na 100 g. piersi z kurczaka 100 g. warzyw? Jakie powinny być te proporcje żeby waga jak najszybciej spadała? Pozdrawiam

 296. Eureka:

  I jeszcze jedno czy możliwe jest szybsze chudnięcie niż w teście dukana?

 297. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Eureka, faktycznie system 2/2 nie jest proponowany w żadnej z publikacji dotyczącej diety Dukana – wszystkie 3 systemy (1/1/ 3/3 5/5) są skuteczne i przynoszą oczekiwane efekty. Z naszej strony proponujemy system 1/1 – jest najmniej obciążający organizm i nie jest frustrujący. Nie muszą być zachowane żadne proporcje, jeśli chodzi o proteiny i warzywa, ważne by oba te składniki pojawiały się w menu. Dzienne minimalne spożycie białka to 1 g na 1 kg masy ciała (np. przy wadze 75 kg powinno się spożywać w ciągu dnia minimum 75 g białka).
  Wynik testu Dukana wskazuje orientacyjny czas trwania poszczególnych faz (oprócz fazy pierwszej, gdzie wskazuje konkretną ilość dni jej trwania, i nie powinno się jej przedłużać) – w związku z tym możliwa jest szybsza lub wolniejsza utrata kilogramów podczas fazy II.

 298. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Dagusia, a jaką właściwą wagę wskazał dla Ciebie test Dukana? Możliwe, że waga jaką w tej chwili osiągnęłaś, jest wagą którą Twój organizm najbardziej zapamiętał, stąd zastój. Z pewnością nie powinnaś wracać do fazy I, a cierpliwie stosować fazę naprzemienną. Ważna jest jednak dla nas informacja, jaką wagę wskazał test Dukana, abyśmy mogli poradzić Ci coś więcej ;) Czekamy na informację.

 299. Eureka:

  A jaka jest maksymalna dawka spożycia białka w gramach na dzień? Czy można przesadzić i wtedy się nie chudnie czy raczej szybciej się chudnie?

 300. Dagusia:

  Witam po teście Dukana to moja właściwa waga to właśnie 63 kg więc sami widzicie ze muszę jeszcze zrzucić te kilka kilo z tego właśnie względu prośbę o jakąś radę co mam dalej robić Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i jeszcze raz pozdrawiam i całuję ;-)

 301. ula:

  cześć jestem na drugiej fazie i mam pytanie czy mogę zmienić rytm 5pw -2p na 1pw-1p proszę o odpowiedz moi drodzy

 302. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Eureka – nie ma maksymalnej dawki. DO prawidłowego chudnięcia wystarczy min. 1 g białka na 1 kg masy ciała. Przy zwiększonej ilości spożywanych białek w ciągu dnia, należy spożywać zwiększone ilości płynów, aby nie dopuścić do zakwaszenia organizmu.

  Dagusia – możesz spróbować ze zmianą systemu, na 3/3, lub pozostać na 1/1, i cierpliwie stosować II fazę aż do osiągnięcia celu, lub jeśli waga dalej nie ruszy przejść na III fazę i stabilizować to, co udało się do tej pory osiągnąć :)

  Ula – tak możesz zmienić na 1/1 :)

  Pozdrawiamy!

 303. Weroni:

  Mam pytanie po ciąży z synem został mi brzuszek czy ta dieta pomoże mi go stracić ???

 304. AGA:

  Witam wszystkich DUKANOWICZÓW. Ja zaczęłam dietę 1 stycznia I faza trwała 10 dni, schudłam niecałe 3kg, troszkę mało w porównaniu do innych ale ciesze się i z tego. II fazę zaczęłam 2 dni temu. Mam zamiar stosować 5/5, zobaczymy ile uda się schudnąć. 2 fazę chciałam pociągnąć do maja bo w maju mam ślub i chciałam schudnąć ze 12kg, ciekawa jestem czy się uda. Zaczęłam też chodzić na aerobik 2 razy w tygodniu mam nadzieję że to pomoże, bo jakoś w domu samemu to nie mogę się zmobilizować. Trzymam za wszystkie kciuki oby nam się udało.pozdrawiam

 305. selene:

  Ludzie, ręce opadają. Przecież zanim zadacie jakieś pytanie, przeczytajcie wcześniejsze wypowiedzi i odpowiedzi. Nie można zaczynać diety od wiadomości tylko na temat I. fazy, trzeba się zapoznać z całością tematu.
  A tak na marginesie: organizm ludzki nie jest maszynerią, każdy z nas jest inny, inne ma geny i skłonności, każdemu inaczej będzie wagi ubywać (lub nie). O tym pisze Dukan i warto go poczytać, bo przecież chodzi o nasze zdrowie.

 306. AGA:

  jeszcze mam pytanko odnośnie tych 2litrow wody dziennie czy to może być w postaci kawy herbaty czy samej wody ??? bo trochę tak ciężko w sezonie zimowym pić 8szklanek samej wody.

 307. Ania:

  Witam!
  Mam pytanie do cyklu: 2 dni protein(P), 5 dni zwyczajnego odżywiania: co mam rozumieć pod pojęciem „zwyczajne odżywianie”?

 308. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Weroni: Tak

  Aga: Twoja faza uderzeniowa trwała zbyt długo, przede wszystkim ze względu na zdrowie, ale i ewentualne zastoje wagi. Jeśli chodzi o płyny – powinno się wypić w ciągu dnia minimum 1,5-2 l płynów dziennie – najlepiej wody, ale może to być również herbata, napar z rumianku itd. Kawa również jest dozwolona, jednak nie polecamy wliczania jej do dziennego min. spożywanych płynów, choćby ze względu na to, że może powodować zastoje wagi.

  Ania: system 2 / 0 – to 2 dni czysto proteinowe i 5 dni zwykłych dni, bez specjalnej diety (oczywiście wszystko w granicach rozsądku) – polecany jest kobietom cierpiącym na cellulit.

 309. AGA:

  Oki dzięki, ale przecież DUKAN pisze o 1 FAZIE że można 10 dni (fakt że to maximum. No nic powolutku idę w dól, mam nadzieję że przez te 4 miesiące uda mi się osiągnąć wymarzoną wagę. A jeśli chodzi o tą kawę to niestety nie umiem jakoś z niej zrezygnować musi być [przynajmniej jedna dziennie, fakt ze piję lekkie ale jednak pije. Ogólnie to jest to jedyna dieta po której się normalnie czuję, przynajmniej nic ubocznego nie ma.

 310. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  10dniowa faza uderzeniowa jest dopuszczalna w przypadku poważnej otyłości, dla osób które mają do zrzucenia więcej niż 20 kg. Ale! Aby przeprowadzić tak długą fazę uderzeniową niezbędna jest wcześniejsza konsultacja lekarska i jego zgoda, a także opieka lekarska w ciągu tych 10 dni. Zazwyczaj jednak nie stosuje się tylu dni fazy ataku, ze względu na zdrowia, a także późniejsze zastoje i wolniejsze spadki. Najważniejsza dla odchudzania jest faza II :)

 311. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Mariola: oczywiście, że można :) ważne by była przygotowana zgodnie z zasadami diety. Przykładowy przepis: http://forum.dieta-dukan.pl/viewtopic.php?f=80&t=5485
  Pozdrawiamy :)

 312. AGA:

  Dzięki, kurcze ale teraz to już za późno, no fakt racja zastój w wadze troszkę jest, bardzo malutkie spadki mama albo i nie. Czy da się jeszcze coś zrobić aby ten spadek wagi poprawić i przyspieszyć?2 fazę zaczęłam 5/5? czy tez źle?

 313. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Aga spróbuj z system 1/1 – organizm trochę odpocznie po tylu dniach protein ;) a spadki wrócą do normy i będą – potrzeba tylko trochę cierpliwości :)

 314. AGA:

  dzięki powolutku spadam w dół, myślę że do kwietnia nie będzie aż potrzeba ciągniecie II fazy. A mam takie pytanko jeszcze czy płatki owsiane można jeść czy muszą być otręby owsiane?

 315. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  AGA – płatki owsiane nie są dozwolone – nie ma zamienników – muszą to być OTRĘBY OWSIANE ;) Pozdrawiamy :)

 316. AGA:

  oki dzięki nie wiem dlaczego mi się coś pomyliło że to płatki można dobrze że ze dwa razy tylko z nich skorzystałam bo wiecznie zapominałam. Chciałam się zapytać rytm 3?3 to dla jakiej wagi do schudnięcia jest. Bo czytam teraz w książeczce opisany 5/5 1/1 2/7 a 3/3 brak opisu.

 317. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  Aga nie ma reguły, dla kogo jaki system. Każda osoba odchudzająca się wybiera system taki, jaki jej pasuje. Każdy z nich jest równie skuteczny :) Zarówno 1/1, 5/5 czy 3/3. 2P/5PW również ;)

 318. gosia:

  5 dni zwyczajnego odżywiania , o co w tym chodzi co w tych 5 dniach moge jesc

 319. Zespół Portalu www.dieta-dukan.pl:

  gosia – system 2/0 (2 dni proteinowe, 5 dni zwyczajnego odżywiania) – poprzez zwyczajne odżywianie należy rozumieć odżywianie z zachowaniem zdrowych nawyków, których uczy dieta :) Zwyczajne odżywianie nie oznacza, że można jeść hamburgery, frytki czy mnóstwo słodyczy ;) Zachęcamy do lektury zasad III fazy i dozwolonych na tym etapie diety produktów – podczas stosowania systemu 2/0 warto wykorzystać produkty dozwolone w fazach I-III ;)

 320. olesia:

  a ja nie wiem co mam poczac:(schudlam 12-13kg w 1,5 miesiaca i od ponad miesiaca waga stoi w miejscu:( biegam sobie 45min-1,15h 3razy wtygodniu i lipa, fakt ze przerwalam ja na tydzien czasu, gdyz wyjechalam na oboz i niestety nie bylo tam sniadan czy obiadow dr Dukana:)nie wiem czy dalej ja stosowac czy przerwac czy zaczac od fazy I taki zastoj wagi nie mobilizuje mnie do dalszego dzialania:( pomozcie!

 321. Zespół Portalu:

  Olesia: Spokojnie przeczekaj ten zastój, który prawdopodobnie jest spowodowany przerwaniem diety. Jeśli nie jesteś na rytmie 1/1 fazy drugiej, to możesz na niego przejść – pomoże to organizmowi w szybszym wejściu na tory diety. Uzyskałaś bardzo dobry wynik odchudzania w dość krótkim czasie, teraz musisz dać organizmowi trochę czasu by wrócił do ponownego trybu odchudzania.

 322. goska:

  Witam mam pytanie.Jestem na diecie 7 dzien 1 etap i nie widzę efektów czy mogę go przedłużyc czy zacząc 2 etap i czy po zakończeniu diety zaczynac ja od poczatku jak będe chciała jeszcze schudnąc.

 323. Maciek:

  Rozumiem, że jeśli można jeść ryby, jajka to tym bardziej mogę jeść kawior do jajek?

 324. Zespół Portalu:

  Maciek: możesz jeść kawior

 325. Zespół Portalu:

  goska: zacznij od razu fazę II

 326. iwona:

  mam pytanie czy jak ktos choruje na niedoczynnosc tarczyc to czy moze przejsc na diete dukana

 327. Maciek:

  Czy można po pierwszych pięciu dniach PW zmienić system na 3/3 czy trzeba zrobić pięć dni protein i dopiero zmieniać?

 328. AGA:

  mam pytanko czy można jeść kotlety sojowe?

 329. Zespół Portalu:

  Maciek: możesz zmienić od razu i zacząć od 3 dni P

 330. Aga:

  jestem w fazie II stosuje 3/3 schudlam 1,5 kg w 6 dni jak myslicie to duzo czy za mało? stosuje wszystko wedlug zasad nic nie podjadam , chce schudnac , cwicze na stepperze , codziennie po ok 20 min czyli spalam 150 kcal

 331. Bozena:

  Witam. Przytylam po tabletkach antykoncepcyjnych. Czy moge jednoczesnie brac tabletki i stosowac diete Dukana?

 332. Zespół Portalu:

  Bozena: Dieta Dukana nie wpływa na stosowanie jakiejkolwiek antykoncepcji.

 333. Zespół Portalu:

  Aga: każdy chudnie na swój indywidualny sposób w zależności od nadwagi i możliwości organizmu. Najważniejsze jest to, że chudniesz. W diecie należy analizować menu oraz tryb życia tylko jeśli pojawia się zastój w odchudzaniu.

 334. Nina:

  Od jutra zaczynam faze druga:-). W tabeli dozwolonych znajduje sie fasolka szparagowa, ale niestety w kraju w ktorym jestem jej nie ma, jest za to fasolka zielona. Czy moge nia zastapic szparagowa? Prosze o odpowiedz (z fasolka byloby mi razniej):-)

 335. Daria:

  Witam, mam pytanie stosuje dietę białkowa i pierwszy tydzień był rewelacyjny 5kg w 7dni, po czym nagle waga zatrzymała się i przez następne 2 tygodnie 0,2kg. Jestem w fazie II 5/5. Czy to znaczy że dieta białkowa nie jest dla mnie? ale nie powiem coraz ciężej jak waga nie chce spadać.

 336. Bozena:

  CZY KEFIR JEST DOZWOLONY W FAZIE PIERWSZEJ?

 337. Zespół Portalu:

  Bozena: jest dozwolony, ale czytaj skład i wybieraj taki, który ma najmniej tłuszczu i węglowodanów.

 338. Zespół Portalu:

  Daria: miałaś dość długą fazę I. Im dłuższa faza I, tym organizm jest bardziej wymęczony początkiem diety. Prawdziwe odchudzanie to faza II diety Dukana – na niej waga już nie spada tak szybko jak na fazie I. Pamiętaj również, że powinno się spożywać 1 gram białka na każdy 1 kg ciała. I nie powinno to być jedynie białko z nabiału, ale także z mięs, drobiu oraz jajek. Polecamy Ci również przejście na rytm 1/1 fazy II, który powinien przyspieszyć utratę wagi.

 339. Aga:

  przestalam chudnąc!nie wiem co sie dzieje schudłam tylko 2 kg i dieta trwa prawie 3 tyg :( stosuje 3/3 5dni fazy pierwszej, czy to moze byc spowodowane owocowymi jogutrami ? i serkami danio ?

 340. TeamDiet:

  Aga: Więc tak zgadza się, to może być spowodowane serkami danio oraz jogurtami owocowymi.

 341. Gosia:

  Witam. Jestem już od 4 tygodni na fazie drugiej (proteiny/warzywa). Idzie dobrze, co prawda waga nie spada mi w zastraszająco szybkim tempie, ale widzę po sobie, że faktycznie schudłam :) Chciałam tylko zapytać, czy można jeść serki Danio Light, które niedawno się pojawiły w sklepach? Ostatnio ogromnie się wahałam czy go kupić czy nie, bo kalorycznie jest praktycznie taki sam jak lekki serek wiejski, a domyślam się, że znacznie lepszy w smaku (jakoś nie przepadam za wiejskimi). Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję oraz pozdrawiam!:)

 342. Hanka:

  Tak czytam te wszystkie wpisy i pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych-dieta warta wyrzeczeń,jestem osobą po 60 roku zycia(inny metabilizm organizmu,trudniejsza utrata wagi).W roku 2011 przez 6 tygodni schudłam 10 kg( z 79kg na 69kg) bez katowania organizmu.Obecnie mija rok i dobiłam 2 kg do wagi ale tylko przez własną głupotę-cukier do kawy i herbaty.Jutro zaczynam dietę celem utraty kolejnych 5 kg.Życzę wszystkim wytrwałości w stosowaniu diety.A tak na marginesie-czuję się wspaniale!!

 343. Ewa:

  Czy w drugiej fazie diety można jeść serki danio light? Pozdrawiam!

 344. Basia:

  Dzisiaj mija tydzień mojej diety w tym dwa dni fazy uderzeniowej ( test Dukana). Właśnie zeszłam z wagi i …… nic waga stoi.Stosuję się do wskazówek diety bardzo sumiennie. Może powinnam wrócić jeszcze raz do fazy uderzeniowej na 5 dni, a nie na dwa i zacząć jeszcze raz?

 345. Zespół Portalu:

  Gosia: jeśli w składzie ma cukier, to nie powinno się go stosować

 346. Zespół Portalu:

  Ewa: To Danio reklamuje się hasłem: 30% mniej cukru niż w produkcie standardowym. Mniej cukru nie znaczy, że produkt go nie zawiera – a skoro ma cukier, to na diecie Dukana jest zakazany.

 347. Zespół Portalu:

  Basia: do fazy I się nie wraca. W fazie pierwszej zazwyczaj pozbywamy się dużej ilości wody z organizmu i dlatego szybko można dużo schudnąć, a prawdziwe chudnięcie następuje w fazie II. Sumiennie trzymaj się zasad etapu drugiego i cierpliwie przeczekaj kilka dni. Na pewno proces chudnięcia nadal będzie postępował.

 348. Goha!!:

  Ja swoją przygodę z Dukanem rozpoczynam już enty raz i czytając komentarze, niektórych dziewczyn, mam wrażenie, że nie przeczytały o tej diecie nic prócz informacji SCHUDNIJ SZYBKO!! Po pierwsze ! Jeśli się nie traci wagi w mega ekstrtemalnym tempie , moze to być spowodowane wieloma czynnikami np. możecie być przed okresem, w trakcie – wtedy własnie nabieracie najwięcej wody i nie chudniecie (u mnie taka sytuacja występuje). Po drugie ! Czytając pytanie: „Jestem na pierwszej fazie 7 dni czy mogę ją przedłużyć?” Moja odpowiedź jest taka, że jeśli masz do schudnięcia ponad 20-30 kg to 7 dni jest dla Ciebie! Ale jeśli chcesz schudnąć 5-10 to max 5 dni wystarczy. Czyli zdecydowanie zalecam nie katować się więcej I Fazą i zacząć II od warzyw! Bo prędzej czy później nie będziesz mogła patrzeć już na białko :)
  W książce jest napiasne, że jogury owocowe są dostępne tylko jeśli nie mają wpływu na naszą wagę! Zaleca się 1 na tydzień (ja może zjadając wiecej straciłam motywacje bo waga skakała od 65-63kg przed 3 tyg. koszmar i właśnie wtedy skończyłam po 3miesiącach katuszy z dietą ubyło 10kg, po roku zaczynam ją znowu z tą samą wagą i mam zamiar dotrwać !!. Dziewczyny nim się zdecydujecie uważnie przeczytajcie fora, książkę!! Wszystkie informacjie jakie są dostępne, a później się decydujcie. P.S Jeśli jesteś chora na tarczyce to raczej nie możesz, moja koleżanka pytała się swojego lekarza i zdecydowanie jej odradził gdzyż potrzebuje tłuszczu w swojej diecie. Najlepiej jak też go zapytasz!.

 349. olga:

  czesc jestem na diecie dukana od 2 stycznia do dzisiaj schudlam 17kg na 1 fazie bylam 8dni teraz stosuje 2 faze :) :)

 350. Manu:

  Kurcze, ja dopiero dzis zaczynam . F1 zaplanowane mam na 5dni, ale nie wiem czym wytrzymam .

 351. Maciek:

  A co z dziczyzną w II fazie? Można jeść wyroby z dziczyzny?

 352. Maciek:

  Ponawiam pytanie o dziczyznę? Można w II fazie?

 353. Zespół Portalu:

  Maciek: w tabeli nie występuje dziczyzna jako produkt dozwolony.

 354. Zespół Portalu:

  Maciek: można bażanta, kuropatwę i dziką, chuda kaczkę… i to wszystko (pierwsza książka Dukana str. 66)

 355. Maciek:

  Od 8 lutego jestem na diecie. Po pięciu dniach rozpocząłem fazę równomiernej utraty wagi. W pierwszych tygodniach schudłem 3,5kg, ale od dwóch tygodni moja waga cały czas oscyluje na poziomie 78,5kg. Mimo że trzymam się diety, nie mogę spaść poniżej 78kg. Nie wiem czy jest sens dalej trzymać system naprzemienny, bo chyba już nic nie spadnę. Wzrostu mam 175cm, więc mam jeszcze z czego schudnąć, a tu nic. Tracę wiarę w dietę

 356. Renata:

  Witam, nie chudnę za bardzo, pewnie to moja wina, musiałam gdzieś popełnić jakiś błąd. Jestem prawie 2 miesiące na diecie, schudłam na początku niecałe 5 kg i dalej nic. Trzymam się zasad skrupulatnie, zstanawiam się tylko nad tym białkiem, powinno się go zjadać minimum 1 gram na kilogram masy ciała, ale jak to tak dokładnie jest? Ważę 70 kg, więc teoretycznie muszę jeść 70 gram białek, ale to znaczy ile, np. drobiu. Przecież w 70 gramach mięsa nie ma tyle białka?
  Ile mniej więcej np piersi drobiowych trzeba zjadać, żeby zawierały odpowiednią ilość białka? (w moim przypadku te 70 gram)Bardzo proszę o odpowiedź.

 357. Maciek:

  Do Zespołu Portalu: Firma Bakoma wypuściła na rynek deser Satino o niskiej zawartości tłuszczu. Jego skład to: mleko odtłuszczone pasteryzowane, skrobia modyfikowana kukurydziana, białka mleka, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, inulina, emulgatorE472c, substancja zagęszczająca: karagen, czekolada w proszku (o,o4%), aromat, substancja słodząca: sukraloza. Czy sądzicie że można go stosować sporadycznie w fazie naprzemiennej?

 358. Zespół Portalu:

  Maciek: Prześlij nam swoje standardowe menu na maila porada.dieta.dukan@gmail.com postaramy się pomóc.

 359. Zespół Portalu:

  Renata: Liczenie białka – 100 g makreli wędzonej zawiera 20,3 g białka, 100 g chudego twarogu (Zielona Łąka,Biedronka) 18 g białka, a 100 g piersi z kurczaka bez skóry 21,8 g. Patrz na skład i licz dziennie ile tego białka w zjadanych produktach było. Teoretycznie 100g filetu z kurczaka zawiera 21,80 g białka.

 360. Maciek:

  Waga się ruszyła, dzięki za pomoc

 361. Aneta:

  Witam
  Dzisiaj zaczęłam dietę po raz drugi.:)
  Dwa lata temu tez zaczęłam diete i udało mi się schudnąć ok.12,13 kg. Ale zaczęliśmy z mężem starac sie o dziecko,zaszłam w ciąże i choć uważałam co jem, leki przez całą ciążęna podtrzymanie zrobiły swoje i przytyłam 22kg!!!:przez 4 miesiące karmiłam więc byłam na diecie karmiącej mamy. Z dniem dzisiejszym do wagi sprzed ciąży zostało mi jakieś 4kg, ale chciałabym zrzucić nie 4kg a 6 lub 8kg. Ostatnim razem dałam radę, mam nadzieje, że teraz też dam radę. Trzymam kciuki za dietujących i Wy tez trzymajcie za mnie:)

 362. Mariusz:

  Witam, mam pytanie dotyczące sera białego. A mianowicie , jeżeli kupię 50gr. sera białego 6º tłuszczu i wymieszam go z 50gr. serka 0º tłuszczu , to w rezultacie otrzymam serek z 3-ma procentami tłuszczu.To tylko dlatego że nie mam dostępu do polskiego sera i jestem zmuszonu robić go sam a z mleka odtłuszczonego ser specjalnie nie wychodzi.
  A także jak by się to miało do kakaa, a mianowicie, rozpuszczając dwie łyżeczki kakaa (5,8º tłuszczu na 100 gram) w szklance mleka (0,25gr. tłuszczu), reasumując wychodzi że w szklance mleka z kakaem znajdzie się około 0,7º tłuszczu.
  Pozdrawiam Mariusz

 363. herbi:

  Witam. Jestem 6 dzień w fazie uderzeniowej. mam kilka pytań.. czy w fazie 2 jest dozwolony ogórek zielony ? a moje drugie pytanie to – mam do zrzucenia ponad 20 kg. kalkulator obnliczył mi 7dni fazy uderzeniowej lecz tu pisze ze jesli chcesz schudnąć ponad 20kg – niezbędne jest 10 dni. do czego się stosować?

 364. Zespół Portalu:

  Mariusz: Proponowany przez Ciebie sposób jest właściwym rozwiązaniem zmiany składu produktu pod zasady diety Dukana. Należy tak postępować gdy nie mamy możliwości zakupienia produktów gotowych, które spełniają wymogi diety proteinowej.

 365. Tomasz:

  Wiam wszystkich i nie moge czytac co wy piszecie z tym ze nie wytrzymacie ta dieta jest git… diete zaczelem 24.02.2012 i wazyłem 105 kg przy wzroscie 174 czyli o 30 kg za duzo dzis waze juz 92 kg i bez zadnej meki zgubilem te 13 kg oby nie pechowe ale brakuje mi juz przepisow i nie mem pomyslu co jeszcze wymyslic wszystkie swoje danie komponuje sam jeszcze z 8 – 9 kg i bedzie super a wiec wszystkich zachecam do przetrzymnia pierwwzych 3 dni a potem to juz z gorki pozdrawiam i zycze powodzenia

 366. Tomasz:

  a jeszcze pytanie moje do redakcji poniewaz w przyszlym tygodniu szykuje mi sie mega impreza i czy cos sie moze zlego stac jak wypije pare kieliszkow wodki jestem w 2 fazie i zgubilem juz 13 kg od 24.02.12

 367. monia:

  witam!mam ponad 20 kg do zrzucenia i chciałam spytać jak długo powinnam stosować fazę 1 i 2?proszę o pomoc:)

 368. Zespół Portalu:

  Tomasz: alkohol jest zakazany do fazy III. Jeśli złamiesz tą regułę, to możesz się liczyć z zastojem wagi, spowolnieniem procesu odchudzania oraz zmniejszeniem motywacji do kontynuacji diety.

 369. Zespół Portalu:

  monia: najlepiej zrobić test dukana – odpowiada się na kluczowe pytania i otrzymuje się symulację czasu trwania całej diety z podziałem na poszczególne fazy.

 370. kasia:

  witam,
  od 6 dni jestem na 1 etapie i schudlam prawie 4 kg.nie dlugo zaczne 2 faze ale juz mam efekty-bez problemu weszlam w zaciasne spodnie. wiec to dziala,

 371. Krystyna:

  witam,od tygodnia jestem na diecie,od soboty na drugiej fazie,schudlam 1,7kg,niestety w srode musze wyjechac na 5 dni,moje pytanie :czy powinnam po powrocie zaczac znowu od fazy 1 ?obecnie mam jeszcze 3 kg do stracenia.Po powrocie pewnie troszke wiecej.pozdrawiam !

 372. Zespół Portalu:

  Krystyna: Po powrocie powinnaś kontynuować fazę II, aż do momentu uzyskania wymarzonej wagi.

 373. Dominika.83:

  Witam. Dzisiaj kończę I fazę 5 dniową i zgubiłam 3 kg. Jutro ruszam 5/5. Mam pytanie odnośnie deserów, czy jeżeli codziennie sobie jakiś zafunduję to spowoduje to zastoje?

 374. Zespół Portalu:

  Dominika.83: monitoruj wagę, jak pojawi się spowolnienie lub zastój wagowy to powinnaś zrobić sobie przerwę z deserami, przede wszystkim tymi, które maja w składzie skrobię.

 375. chaber_15:

  Witam,
  Nie wiem dlaczego tak bardzo kladzie sie nacisk na ilosc lyzek spozywanych otreb . Zalecane sa 2 lyzki w I i II fazie , ale juz trzy to za duzo bo stanowia dodatkowe kalorie. Czy ktos z was sprawdzil jaka jest wartosc kaloryczna jednej lyzki otreb ? 100gr – 358kcal, jedna lyzka czubata wazy zaledwie 7 gr czyli jedynie 25kcal.

  Dlaczego nikt nie zaleca otreb zytnich , posiadaja bardzo niski % weglowodanow w porownaniu z otrebami pszennymi czy owsianymi i niemalze rowny % blonnika co jest bardzo wazne w dniach czystych protein.

  Poza tym nie jestem pewna czy jesli juz uzylam dzienna porcje(2 lyzki) przy wykonaniu buleczek moge tego samego wdnia dodac otreby do jogurtu czy panierki miesa ?

 376. chaber_15:

  i pozdrawiam z nadal slonecznej Panamy :)

 377. chaber_15:

  Witam ponownie,
  Mam ten sam problem co Dagusia, przestoj od 2 tygodni pomimo ze moim zdaniem dostosowuje sie do diety.Rozpoczalam diete 5 marza i stracilam jedynie 1.5kg w ciagu tego czasu.Jestem na etapie II fazy i stosuje plan 1/1 , niemniej jednak nie za bardzo dziala. Po dniach P/W waga skacze w gore i po P wraca na ten sam pulap. Powinnam zmienic plan na 3/3 lub 5/5 ?
  Rozpaczelam od 63kg przy wzroscie 164, chce wrocic do 57kg. Test Dukana wykazal ze moja waga powinna wynosic 59.4kg
  Prosze o komentarz i rade.
  Dziekuje z gory :)

 378. Zespół Portalu:

  chaber_15: otręby są produktem zbożowym – więc zakazanym na diecie Dukana – dlatego jest mocne ograniczenie ich spożycia w dawce dziennej. Pan Dukan zezwala na spożywanie jednie otrąb pszennych lub owsianych i o takich na stronie jest napisane, ponieważ każde inne są zakazane na tej diecie. Kalorii na diecie proteinowej nie liczymy, bo nie na tym polega jej sens. Tak więc nie jest ważne ile jest kalorii w łyżce stołowej otrąb, ale to czy można je w ogóle stosować.
  Jeśli zjadłaś już w ciągu dnia bułeczkę dukanową, która miała w sobie 2 łyżki otrąb – to więcej otrąb nie możesz w ciągu tego dnia spożyć.

 379. Zespół Portalu:

  chaber_15: powinnaś przeczekać zastój, ograniczyć potrawy dukanowe ze skrobią i nie przekraczać dziennej dawki otrąb.

 380. chaber_15:

  Witam ponownie,
  Dziekuje za sugerencje.Tak tez robie, pol buleczki na sniadanie i drugie pol na obiad lub kolacje. Poczekamy wiec…
  Jesli min. ilosc spozytych bialek na dobe to 1g/kg ciala to jaka jest ilosc max. dozwolona ?

 381. Dominika.83:

  Witam, mam pytanie do Zespołu Portalu. Przeglądałam forum i trafiłam na wątek octu jabłkowego ale nie znalazłam odp na swoje pytanie, może po prostu to przeoczyłam. Do tej pory przed głównymi posiłkami piłam w/w ocet dodany do wody, czy mogę nadal to robić?

 382. chaber_15:

  Wracajac do tematu otreb chcialam sie podzielic informacja krora znalazlam i dlaczego nie powinno sie uzywac wiekszej ilosc. Nie ze wzgledu na ilosc kaloryczna ale ze wzgledu na zawartosc blonnika :
  Duża dawka błonnika może zmniejszyć skuteczność innych leków, np. doustnych środków antykoncepcyjnych i leków zmniejszających stężenie cholesterolu. Powinno zachować się 2 godzinny odstęp między posiłkiem a podaniem lekarstwa.

  Połykanie dużych ilości tabletek lub kapsułek zawierających błonnik może być niebezpieczne. Po zbyt małym nasyceniu wodą zwiększają one swą objętość i mogą utkwić w gardle lub w jelitach.

  Rozpuszczalne składniki błonnika mogą ograniczać wchłanianie składników pokarmowych tj. żelazo, cynk i wapń.

  Błonnik w jelicie grubym wchłania wodę. Jeżeli nie ma wystarczającej ilości wody, stolec będzie twardy i gęsty, może też powodować zaparcia. Aby maksymalizować efekty błonnika i optymalizować eliminacją produktów ubocznych przemiany materii, powinno dostarczać się przynajmniej 2 litry wody dziennie.

  Nagłe dostarczenie organizmowi dużej dawki błonnika może wywołać wzdęcia i bóle brzucha. Dotyczy to zwłaszcza roślin strączkowych. U niektórych osób produkty zawierające dużo błonnika, szczególnie pszenne, mogą podrażnić żołądek.

 383. chaber_15:

  W Polsce spożycie błonnika kształtuje się na poziomie 15 g dziennie. W społeczeństwach nieuprzemysłowonych, w Afryce spożycie błonnika wynosi około 60 gram na dobę. Efektem tego jest niska bardzo niska zachorowalność na choroby nowotworowe jelita grubego i odbytu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożywanie 20-40 g błonnika dziennie.

 384. chaber_15:

  Podobnie jest ze skrobia ziemniaczana i kukurydziana, maja przeciez niemalze jednakowy sklad, zreszta w kraju w ktorym mieszkam skrobi ziemniaczanej nikt na oczy nie widzial, wiec tym razem bez problemow moge kupowac maicene ( maizene); serek homogenizowany ??? jeszcze nie znalazlam…
  Tak jak wczesniej pisaliscie kazda osoba musi sie dostosowac do warunkow kraju w ktorym zyje i do nich dopasowac diete trzymajac sie wskazowek DUKANA
  Jak sadzicie ?

 385. Zespół Portalu:

  chaber_15: teoretycznie tak jest, że dieta jest francuska i może mieć propagować produkty, które we Francji są normą, a u nas nie. Według opinii stosujących dietę Dukana często skrobia kukurydziana zastępowana jest ziemniaczaną.

 386. Zespół Portalu:

  Dominika.83: według wytycznych diety Dukana, dopuszczalny jest ocet winny jako dodatek/przyprawa

 387. Łukasz:

  witam skończyłem juz I faze która miałem przez 10 dni i schudłem z 87 kg na 81 kg i teraz chce przejść do II fazy ale zależy mi by wybrać dobry tryb interesuje mnie ten 5/5 czy tam można szybko zgubić wage czy innym systemem np 1/1??

 388. Zespół Portalu:

  Łukasz: Rytm 5/5 jest rytmem wymagającym, ale zawsze w razie problemów z motywacją lub trudnościami w jego stosowaniu, można przejść na rytm 1/1, który jest łatwy i przyjemny. Oba rytmy powodują chudnięcie, w zasadzie otrzymuje się podobne rezultaty, choć uważa się, że rytm 5/5 szybciej daje efekty.

 389. chaber_15:

  Kochani czy stosujac wariant 2/5 rownie szybko bedziemy tracili wage jak przy wariancie 1/1 czy 5/5 ?

 390. Zespół Portalu:

  chaber_15: 2/5 to wariant, na których chudnięcie jest dużo wolniejsze niż w standardowej formie 1/1 czy 5/5. Ale rezultaty można mieć podobne.

 391. chaber_15:

  Mialam na mysli ostatni wariant : 2 dni proteinowe + 5 dni normalnego odzywiania. Tez sie traci na wadze czy jedynie polepsza estetyke dolnej czesci ciala ?

 392. Zespół Portalu:

  chaber_15: też się traci na wadze.

 393. AGA:

  Ja na tej diecie jestem od 1 stycznia i schudłam 13kg jeszcze tylko 2 zostało i przechodzę na 3 fazę. Musze Wam powiedzieć że stosowałam fazę 1/1 3/3 i 5/5 i przy tej ostatniej już zostałam. Najbardziej i najszybciej widać efekty przy stosowaniu 5/5. Przez pierwsze dwa miesiące schudłam 10kg, a teraz te 5 ostatnich już bardzo ciężko idzie dużo wolniej, ale nie poddaje się mam zamiar osiągnąć zamierzony cel.1 stycznia ważyłam 75.5 a mam zamiar dociągnąć do 60kg. Także powodzonka życzę i wytrwałości

 394. Monika:

  Magda .podobno u jednych nerki siadaja a u innych watroba

 395. Monia:

  Jestem na tej diecie od 8 dni,przez pierwsze 5 dni bylam na diecie uderzeniowej i schudlam 2kg,nastepnie przez 3 dni stosowalam faze 2 i przytylam 1 kg i waga stanela w miejscu, mam wzdecia,zatwardzenia i czuje sie znow gruba,ociezala,dlaczego? Wiem,ze 8 dni to za malo,zeby ocenic skutecznosc diety zwlaszcza,ze mam malo do zrzucenia,takie tam 3 kg z bioder i ud nabranych po rzuceniu palenia,ale rygorystycznie stosuje diete i oceniam dzienne samopoczucie po spozywaniu tylko protein i protein z warzywami,w tej 2giej fazie bylam glodna i ciagle mialam ochote na cos slodkiego,dlatego skrocilam ja na 3/3 z poczatkowo planowanej 5/5.Pomozcie…

 396. Monia:

  Przepraszam pomylilam sie jestem na tej diecie 11sty dzien,tj. 5 dni diety uderzeniowej, 3 dni proteiny z warzywami, nastepnie 3 dni samych protein, od jutra znow 3 dni proteiny z warzywami,Pozdrawiam

 397. pilniczek89:

  witam:) chciałam sie zapytać osób które przeszły fazę 2 jaki system jest najlepszy(najwięcej zgubionych kg) 1/1, 5/5 2/5 czy jakis inny. zaczynam niedługo fazę 2 i jestem w kropce. Pozdrawiam i życze wytrwałości . Damy radę:)

 398. Anna:

  Właśnie zaczęłam 2 fazę i po 2 dniach przytyłam 1,5 kilo czy waga znowu zacznie spadać?
  Czy to normalne?

 399. gimi gimi:

  Mam takie pytanie ..2 niecały dzien jestem w fazie 1 i schudlam ponad 2kg pragne schudnąć 10kg..Obecnie waze 61.Wyczytałam aby schudnac 10 kg nalezy 3 dni czystych protein .pozniej przejscie do fazy 2 , no i tego sie bardzo boje tak bardzo nie chce efektu jo-jo.Jak mam uzywac ta faze 2 ? pragne jak najszybciej i najskuteczniej rzucic juz faze 2 i przejsc do 3… Zrozumialam tylko tyle ze jak przejde do 2 fazy to teraz moge juz zaczac jesc te warzywa? i pozniej czyste proteiny ? jak to mam uzywac?

 400. Tola:

  Witam! Tyle się naczytałam o tych zastojach ,że aż się boję a od jutra zaczynam II fazę.W dodatku jeszcze nie wiem co ugotować i zakupy jeszcze w sklepie:)

 401. Zespół Portalu:

  gimi gimi: wejdź na stronę Portalu dotyczącą fazy II, na pewno wszystko się wyjaśni jak przeczytasz: http://www.dieta-dukan.pl/faza-naprzemienna/

 402. Magda:

  Dietę rozpoczęłam 14.04 przy wadze 68 kg (wzrost 170). Po 7 dniach przeszłam do 2 fazy i do dzisiaj zrzuciłam 5 kg. 2 etap będę kontynuować do końca maja (planuję zejść do 60, chociaż wg. wykresu moja idealna waga to 61kg). 2 fazę stosuję w rytmie 1:1 i jestem zadowolona z efektów. Przede wszystkim widać to na brzuchu i udach, obwód zmniejszył się kilka cm. Czasami pozwalam sobie na mały grzeszek (np. dodam pół kieliszka amaretto do kawy, troszkę oliwy do pieczenia mięsa) ale generalnie dosyć stanowczo przestrzegam zaleceń. Jogurty wyłącznie 0% (tłuszczu i dodatku cukru), ale za to owocowe. Nie jestem na tej diecie zmęczona czy osłabiona, nawet morfologię robiłam i wszystko jest w porządku. Może u osób, które mają więcej do zrzucenia efekty są bardziej spektakularne, ja jednak jestem zadowolona ze swoich – wychodzi 1 kg mniej na tydzień, a to tzw. zdrowe odchudzanie. Życzę wytrwałości.

 403. ozi:

  mam pytanko czy w 3ciej fazie takze sie chudnie?

 404. Zespół Portalu:

  ozi: często na początku fazy III się chudnie, potem metabolizm się stabilizuje i utrzymywana jest stała waga.

 405. joasia:

  witam ja jestem 11 dzien na diecie dukana !!pierwsza faze stosowalam 5 dni zrzucilam 4kg.jestem obecnie na fazie 2 i niestety nic niezrzucam dodam jeszcze ze codziennie jezdze dodatkowo rowerem bardziej relaskacyjnie .niestety mam tez zaparcia otreby 2łyzki dziennie niepomagaja pije dosc duzo wody a moje skladnieki ktore jem to ser wiejski 1,5% ,mleko 0,5%, jajka zalezy 2 lub 2-4 dziennie pół ryby grillowanej tunczyka w wodzie dos mało jogitr waniljowy 0,5% serek homo bardzo zadko sporadycznie dodaje do pół pomidora taka salatka do obiady a i jeszcze kurczaj z grila bez skory potrafie zjesc go w 2 dni a wiec prosze o pomoc bo niewiem co robie ietak??moze za duzo jej ryby i kurczaka??

 406. joasia:

  dodam jeszcze ze jestem na rytmie 3/3 ale od jutra przechodze na rytm 1/1 poniewaz niemoege załatwic potrzeb w toalecie !!prosze pomozcie mi niewiem czy robie cos nietak za duzo jem??strasznie sie tym martwie bo chciala bym zejsc jeszcze z wagi10kg a martwi mnie tez zastój w wadze czy to przechodzi ??

 407. justyna:

  jestem na 2 fazie od dwoch tygodni i moja waga ani drgnie. Na pierwszej fazie zrzucilam 5kg a potem jeszcze kg i na tym koniec. Prosze o informacje jak dlugo moga trwac zastoje wagowe i co je moze powodowac? Blagam o podpowiedz

 408. Zespół Portalu:

  joasia: powinnaś przejść na rytm 1/1 poza tym radzimy spożywanie produktów, które zawierają dużo białka. Na samych jajkach i kurczaku ciężko szybko i skutecznie chudnąć. Urozmaicaj dietę o ryby, wołowinę i chudy biały ser. Możesz też spróbować ograniczyć mleko, które zawiera sporo laktozy (cukru). Na zaparcia proponujemy dania z kiszoną kapustą (np. udka z indyka, gotowane w kapuście kiszonej) lub sok z kapusty kiszonej lub ogórków kiszonych.

 409. Mya:

  Hej, jestem na I fazie szósty dzień. Zgubiłam 4 kg do tej pory. Zamierzam pociągnąć do 10 jak mnie to białko nie wykończy ;P Pozwalam sobie czasem na jakiegoś węglowodanka w postaci np. serka homogenizowanego waniliowego lub jogurtu owocowego light. Dietę rozpoczęłam razem z antybiotykiem (tak wyszło), ale żyję i efekty póki co są, więc nie męczcie już pytaniami o leki na diecie, bo zakładam, że Zespół Portalu to nie konsorcjum lekarzy specjalistów. Oto najlepiej zapytać lekarza, który Wam wypisał receptę.

  Moje pytanie to: jaka ilość węglowodanów (w gramach lub %GDA) jest ostatecznie dozwolona do spożycia na I i II fazie diety? Czy jest to jakkolwiek określone?

 410. Zespół Portalu:

  Mya: najlepsze byłby O g węglowodanów, ale wiadomo, że nie jest to możliwe. Także ograniczamy jak tyko możemy i dlatego produkty z cukrem w składzie powinny być eliminowane w tej diecie.

 411. lilly:

  oj kochani, zapomniałam już jak tu jest pysznie… dawno nie zaglądałam i trochę zanudziłam się dietą. Trzeba ubarwić troszkę życie :)

 412. Aga:

  Witam drogie panie , … zaczełam diete 3 lata temu i wyobrazcie sobie ze scudłam !!! az 25 kg !!! wielki sukces…dieta trwała 5 miesiecy, po diecie nie miałam zadnych problemów nie tyłam ani nic z nie pozadanych rzeczy sie nie działo. Natomiast weszłam na ten portal gdyz znow potrzebuje motywacji !! Przez ostatnie pol roku ponioslo mnie z jedzeniem jak kiedys (fast foody , czekoladka piwko i spac – tak najwiecej sie odkalada w organizmie) zaczelam miec problem zdopieciem sie w spodnie i weszlam na wage .Przezylam szok 8kg mi wrocilo!! Trzeba cos z tym zrobic! I tak uwazam dite za mega najlepsza i wogle jedyna jaka mi pomogla a wyprobowalam ich wiele , dlatego do niej wracam . Tylko tak ciezko sie zmobilizowac na nowo :/

 413. Adrianna:

  Hej. Jestem na diecie ok. miesiąc i moje rezultaty to ok. 8 kg. Czy to dużo, mało, czy przeciętnie? Ponad to jestem obecnie na fazie naprzemiennej, lecz jest ona trochę przeze mnie niedokładnie stosowana. Ogólnie, jako człowiek taki, rzadko jadłam warzywa i nadal jakoś nie jem w wielkich ilościach – mało i rzadko. Moja faza wygląda tak, że jem same proteiny ok. 5 dni i schudnę ok. 2 kg, ale jak mi przyjdzie jeść teraz 5 dni warzywa + proteiny, no to nie za bardzo… jem może ok. 3-4 dni… czy to źle??? Proszę pomóżcie, bo nie wiem sama, a nie chce jakiś efektów ubocznych czy joja… Z góry dziękuję!

 414. Zespół Portalu:

  Adrianna: 8kg to bardzo dobry wynik, natomiast w kwestii rytmu fazy II to może wygodniej by Tobie było, gdybyś zmieniła rytm na 3/3 lub 1/1? Warzywa nie są wyznacznikiem, jeśli wcześniej nie jadałaś ich dużo i było wszystko ok.

 415. Adrianna:

  Rozumiem, a mam jeszcze jedno pytanie dotyczące takiego chlebka pełnoziarnistego, chrupkiego. Otóż babcia mi kupiła, dietetyczny chlebek, a ja nie wiem czy rzeczywiście mogę go jeść. Jego skład to: śruta pełnoziarnista żytnia, sezam, mąka pełnoziarnista pszenna, otręby pszenne, sól spożywcza. Posiada na 100g: 366 kcal., 12,3g białka, 57,2g węglowodanów i 5,2g tłuszczu. Fajnie jak mogłabym sobie go jeść, bo to ciężkie jak jesz „kanapkę” bez pieczywa :D Pozdrawiam.

 416. Zespół Portalu:

  Adrianna: chleb na fazie I i II jest niedozwolony. Można spożywać tylko własnoręcznie robiony chleb na bazie dozwolonych produktów fazy I i II, najczęściej na bazie otrębów pszennych lub owsianych.

 417. Katarzyna:

  Jestem na diecie już ponad miesiąc.Waga początkowa to 67 kg. Moja faza uderzeniowa trwała 10 dni. Schudłam 3 kg. Teraz jestem w fazie drugiej 5 na 5. Zleciałam tylko 2 kg. Waga raz spada raz rośnie. Bardzo pilnuję się jeżeli chodzi o jedzenie ,trzymam się zasad. Mam 51 lat.Chciałabym schudnąć jeszcze 5 kg. Czy robię coś nie tak? Czy też wolne spadanie na wadze związane jest z wiekiem? Czy w fazie drugiej warzywa są dodatkiem do białka czy też są podstawą dania?

 418. ewelina:

  witam czy w fazie 2 mozna jesc jablka ??

 419. Zespół Portalu:

  ewelina: w fazie II owoce są zakazane

 420. asiulek:

  witam! doczytałam się w książce że można spożywać na dukanie drożdże piwne, czy można również takie z kostki?????

 421. JA:

  MOże mi ktoś powie czy w fazie II można zmienić rytm 1/1 na rytm 2 dni protein 5 dni p+ warzywa?

 422. Zespół Portalu:

  JA: możesz zmienić rytm fazy II

 423. Maria:

  Kochani , po co tyle pytań skoro w diecie są dokładne wytyczne , od których nie ma odstępstw i albo się trzeba dostosować , albo sobie darować jeśl komuś ślinka na coś z poza zaleceń leci.Czy to jasne ?.
  Dieta spektakularnie skuteczna , motywująca, czasem faktycznie nawet nie chce sie jeść jak sie człowiek nawcina fajnego mięska .No i podstawa – ŁATWA dla najbardziej zgoninych , bo jedzonko łatwe do przygotowania i kupienia wszędzie .A na imprezach można udawać , że sie pije drinka i jeść to co dozwolone , bez tłumaczenia się o diecie.Da się wytrzymac do dozwolonej fazy.Każde wyłamanie sie to oszukiwania siebie….

 424. Maria:

  I jeszcze jedno – żadne jęki typu nie wytrzymam – trzeba tylko przestawić sie w mózgownicy i przełączyc na pozytywne myślenie i zaplanowac sobie nagrodę na koniec osiągniętego celu.Nie gadaj wszem i wobec , że jesteś na diecie , pozwól że sami zauważą i poproszą o sposób

 

Dodaj komentarz