Zapraszamy do proteinowego konkursu

Serdecznie zapraszamy do udziału w rozpoczętym tydzień temu konkursie wiedzy
o diecie Dukana.

Przypominamy, że atrakcyjne nagrody (10 zestawów) ufundował sponsor konkursu

- firma EMCO.

Każdy zestaw to:

- torba podróżna, torba na zakupy oraz ozdobna puszka, miska i łyżeczka

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą do 12 kwietnia 2012 r, a 16 kwietnia 2012 r. wylosujemy zwycięzców, których listę zamieścimy na naszym Portalu.

Informacje o sponsorze konkursu

EMCO to czeska firma bez udziału kapitału zagranicznego o ponad 20-letniej tradycji. Należy do największych producentów płatków owsianych w Europie Środkowej
i największych dystrybutorów artykułów żywnościowych w Czechach. Rocznie EMCO przetwarza ok. 1000 ton płatków owsianych. Produktami śniadaniowymi zajmuje się od 1991 roku, jest więc dzisiaj ekspertem w tej dziedzinie.

Jeśli nie wiecie jeszcze, jak powinna wyglądać faza IV diety Dukana, to zachęcamy do spożywania pokarmów bogatych w białko oraz witaminy i mikroelementy, jak również produkty z niską zawartością tłuszczu. Przykładem takich właśnie produktów są płatki owsiane firmy EMCO.

Produkty firmy EMCO

Płatki firmy EMCO zawierają bardzo dużo białka – jego skład jakościowy jest bardziej korzystny dla konsumenta niż białko pozostałych zbóż. W dodatku owies zawiera dietetyczny błonnik oraz tłuszcze z dobrym stosunkiem zawartości kwasów nasyconych i nienasyconych. Zawartość magnezu, żelaza, fosforu, wapnia, oraz witamin E i B kompleks też jest wyższa niż w pozostałych zbożach. Płatki EMCO zawierają dużo błonnika, który chroni układ trawienny przed rakiem jelita grubego, chorobami serca, pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu we krwi, zapobiega zaparciom, otyłości i chroni organizm przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Płatki mają niską zawartość tłuszczu. A dzięki tłuszczom roślinnym płatki zawierają wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Crunchy i musli – te smaczne, chrupkie kawałki musli są bogate w owoce i orzechy. Mają wysoką zawartość płatków zbożowych  (31%-50%). Dostępne są w 9 smakach. To numer 1 w Republice Czeskiej i na  Słowacji (źródło: Nielsen)

Herbatniki musli to zdrowa, o wysokiej zawartości płatków owsianych, alternatywa dla  tradycyjnych herbatników. Dostępne są w 5  smakach: czekoladowym, kokosowym, orzechowym, jabłkowym z cynamonem, z brusznicą i żurawiną.

Owsianki ekspresowe - gotowe danie w 2 minuty. Ten ciepły posiłek na śniadanie lub jako deser czy przekąska jest bardzo bogaty w prawdziwe suszone owoce i mleko w proszku. Owsianki dostępne są w 4  smakach: jabłkowym z cynamonem, morelowym, bananowym z czekoladą, truskawkowym.

Linia produktów bezglutenowych – to unikalna linia produktów opartych na gryce i prosie, wytwarzanych w 3 pysznych  smakach:  czekoladowym  z migdałami, truskawkowym z migdałami, miodowym z orzechami. Produkt bez GMO, pszenicy z niskim poziomem sodu.

Musli BIO wyprodukowane są z wyselekcjonowanych składników  wyhodowanych na kontrolowanych ekologicznych farmach. Produkty organiczne – nie zawierają sztucznych barwników i sztucznych dodatków smakowych. Dostępne w 3 smakach: czekoladowym z orzechami, z czerwonymi owocami, tradycyjne z zawartością 40% owoców.

Pytania Konkursowe

 

Dodaj komentarz